Auto-Moto uudised

Soome rallilegend: Hirvonenil oli targem kõrvale astuda (3)

Toimetas Merili Luuk, 6. november 2014 19:24
Marcus GrönholmFoto: FRANCISCO LEONG
Autoralli kahekordne maailmameister, soomlane Marcus Grönholm sõnas rahvuskaaslase Mikko Hirvoneni karjääri lõppedes, et otsus teda ei üllatanud.

Neljal korral autoralli MM-il kokkuvõtteks teiseks tulnud 34-aastane Hirvonen teatas eile õhtul, et tõmbab oma värvikale karjäärile pärast järgmise nädala lõpus toimuvat Walesi MM-rallit joone alla.

Grönholmile see üllatusena ei tulnud, sest rallimaailmas on rasked ajad.  "Mikko oleks pidanud hakkama sponsoreid otsima. Võib-olla oligi targem kõrvale astuda. Teda ei tasu tümitada," rääkis Grönholm MTV sporditoimetusele. 

"Mikko on nii kaua sõitnud ning mööda maailma ringi rännanud, võib-olla hakkas tal juba kergelt üle viskama," viskas Grönholm naljagi. 

Hirvonen jääb aga siiski "igaveseks teiseks". Kõige lähemal oli ta meistritiitlile 2009. aastal, kui jäi siiski otsustaval, Walesi rallil alla Sebastien Loebile. 

"Võib-olla Mikkot pole nii väärtustatud, sest tal pole ühtegi MM-tiitlit, kuid arvan, et ta on alati olnud hea ja kiire sõitja. MM-tiitlid ei loe. Paljud inimesed ei saa hakkama ka nii paljude hõbedate võitmisega," sõnas Grönholm. 

Samal teemal

06.11.2014
"Igavene teine" Mikko Hirvonen lõpetab rallikarjääri
26.10.2014
Ogier kindlustas MM-tiitli, ebaõnnesõdur Karl Kruuda lõpetas omas klassis seitsmenda kohaga
24.10.2014
Hispaania rallil juhib Ogier, järgnevate vahed üliväikesed
23.10.2014
Kruuda Hispaania ralli avakatsel viies, tiitlit jahtiv Pärn eelviimane