Tallinna Selveri meeskond alustas eurohooaega kuiva 0:3 kaotusega Soome meistrile Sastamala VaLePa.Foto: ALDO LUUD
6. november 2014, 20:35

Selveri kuiv kaotus pitseeris Eesti võrkpalliklubide eurosarjamasenduse

Tallinna Selveri võrkpalliklubi kaotas tugevuselt teise eurosarja, CEV Cupi 1/16-finaali avamängus võõrsil kuivalt 0:3 (20:25, 17:25, 19:25) valitsevale Soome meistrile Sastamala VaLePa. Eesti klubid kaotasid kõik neli sel nädalal peetud eurosarjamängu.

"Eesti esinduse mänguvankrit vedanud Lincoln Williams kogus üleplatsimängijana 24 punkti, seejuures kanti austraallase arvele koguni viis serviässa. Kahvatult esinenud ülejäänud Eesti võistkonna mängijad tõid kokku 20 punkti. Oodatult oli VaLePa parim Olli Kunnari, kelle arvele märgiti +16 punkti juures 21 silma.

Eesti esindus jäi soomlastele alla eelkõige rünnakuefektiivsuses (35%-51%), samuti oli vastastel parem pallingu vastuvõtt (63%-46%). Blokis kogusid võõrustajad seitse punkti Selveri nelja vastu," kirjutab volley.ee.

Kordusmäng peetakse 20. novembril kell 20 Tondiraba spordihallis. Edasipääsemiseks peab Selver võitma mängu 3:0 või 3:1 ja seejärel olema vastasest parem ka kuldses geimis.

Eesti võrkpalliklubid kaotasid kõik neli sel nädalal eurosarjas peetud kohtumist. Tugevuselt kolmandas eurosarja, Challenge Cup'i 1/32-finaalis kaotas kodumängust loobunud TTÜ mõlemad mängud Rumeenia klubile Dej CS Unirea.

CEV Cup'i 1/16-finaalis kaotas lisaks Selverile avamängu ka Tartu, kes jäi eile võõrsil 1:3 alla Saksamaa klubile TV Ingersoll Bühl. Tartu kordusmäng toimub 18. novembril ja edasipääsu mõttes on nende olukord analoogne Selveriga – tuleb võita 3:0 või 3:1 ja seejärel ka kuldne geim.

Kui TTÜ eurohooaeg on läbi, siis Tartu ja Selveri omad igal juhul jätkuvad, sest CEV Cupi 1/16-finaalide kaotajad jätkavad Challenge Cupi 1/16-finaalis, mis mängitakse detsembris.