Žalgirise ääremängija Arturas Milaknis (paremal).Foto: DANI POZO
6. november 2014, 22:46

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris sai Euroliigas A-alagrupis kolmanda järjestikuse võidu, kui kodusaalis oldi 77:71 üle tugevast Venemaa tiimist Kaasani Uniksist.

Žalgiris hoidis initsiatiivi sisuliselt kogu kohtumise ja paiguti kärises vahe ligi kümnele punktile. Uniks jõudis lõpuhetkedel siiski ohtlikult lähedale, kuid 21aastase tagamängija Vaidas Karinauskase osav kaitsetegevus kindlustas Žalgirisele siiski muljetavaldava võidupunkti.

Vene sai sel hooajal esimest korda platsile rohkem kui 19 sekundiks ja mängis Žalgirise eduseisu hoidmises märkimisväärset rolli. 9 minutit enne lõppu tabas ta kolmese ja suurendas vahe 65:58 peale. Kaheksa mänguminutiga jäigi tema kontosse kolm punkti ja üks isiklik viga.

Žalgirise resultatiivseim oli James Anderson 27 punktiga, lisaks võttis eelmisel hooajal Philadelphia 76ersis keskmiselt 10,1 punkti toonud ameeriklane maha 11 lauapalli. Efektiivsuskoeftsiendiks märgiti talle koguni 38! Kolmandal veerandajal neli kaugviset tabanud Arturas Milaknis lisas 14 ja Edgaras Ulanovas 7 punkti.

Žalgiris tõusis nüüd A-grupis 3 võidu ja 1 kaotusega teiseks, täisedu 4 võitu on koos Madridi Realil, 3 võitu on kirjas ka Istanbuli Anadolu Efesil. Teises A-grupi kohtumises võitis Anadolu Efes Nižni Novgorodi võõrsil 76:66.