Eesti jalgpallimeistriks tuli viimases mängus Transi purustanud Levadia (2)

Merili Luuk Narvas ja Ott Järvela Sillamäel, 8. november 2014 14:47
It's the final countdown!" laulaks ansambel Europe, kui nad peaksid sisse juhatama tänase päeva jalgpalli Eesti meistriliigas. Kas meistriks tuleb FC Levadia või FC Flora - kõik saab selgeks Ida-Virumaal. Õhtuleht teeb suurest jalgpallipäevast otseülekande.
15:59

FC Levadia järjekordset Narva Transile löödud väravat tähistamas. Kokku põmmutati neid kaheksa ja tuldi üheksandat korda Eesti meistriks.

15:58
14:54

Sillamäe võitis kodus Flora 3:2 ja napsab Tallinna klubi eest hõbeda. Florale pronks.

14:52
merililuuk

Levadia auks teeb staadionil tãisringi ka üks õnnelik fänn, kes lööb nii mängijate kui kohtunikega patsu, turvamees edutult taga ajamas.

14:48
merililuuk

14:47

Levadia lööb igaks juhuks veel ka kaheksanda. Autoriks Elhussieny. 89. minut. Kõik, Levadia on meister!

14:29
ottjarvela

Ja 5 sekundit pärast eelmist säutsu vähendab Flora kaotusseisu 2:3 peale. Uskumatult põnev mäng!

14:28
ottjarvela

Sillamäe juhib 3:1 ja jätkab Flora ohustamist. Sillamäe neljas värav tundub olevat lähemal kui Flora teine. http://t.co/Phsb7BBv0b

14:25

Trans saab vähemuses "silma pähe". Fjodorov tõstab palli üle Smiško, kes hüppab sisse Tipuricile.

14:21
Vallot Pukk

7:0! Subbotin teeb, mis ise tahab. Vastaste karistusala on täna puhtalt tema oma.

14:20
merililuuk

Igor Subbotin võib meistriliigahooaja lõpetada ilusa numbriga - 31 väravat, neist neli täna. Kuid ehk tuleb veel? #levadiapommitab

14:17
merililuuk

Subbotini kaabutrikk! Levadia pallurid ei raatsi enam tähistadagi, fännide rõõmuhuilged veel jätkuvad. 6-0. Pohlak pole veel kohale jõudnud.

14:16
ottjarvela

Levadia suur eduseis on Sillamäe staadionil maha hõigatud ehk Flora teab, et kullašansse pole ja mäng käib ainult hõbeda nimel.

14:15
14:15

6:0! Täielik deja vu! Kruglov tsenderdab ja Subbotin koksab peaga. Meistermeeskonnalt meistri väärt etendus.

14:13
ottjarvela

Flora vastab vähem kui 60 sekundit pärast 0:2 kaotusseisu jäämist. Zakaria Beglarišvili lööb 1:2 ja kõik on taas palju lahtisem.

14:12

5:0! Subbotin segamatult peaga 55. minutil mõnelt meetrilt. Sööduandjaks taas Kruglov.

14:12
merililuuk

55.minut ja iga Levadia rünnak paistab praegu lõppevat väravaga. Subbotin lõi oma teise ning lennutab publikusse musisid. Levadia 5,Trans 0

14:11
ottjarvela

Sillamäe asub Jevgeni Kabajevi penaltist 2:0 juhtima. Paistab, et Flora jääb @premiumliiga pronksile ja @KaljuFC sootuks medalita.

14:08

4:0! Aleksander Dmitrijev, jalas kunstmurupuutsad, lööb 51. minutil külma rahuga sisse penalti. Tema maha tõmmanud Pavel Avdejev sai punase. Pohlak võib südamerahuga ülikonna selga tõmmata ja ilutulestikumehed saavad vaikselt asjad valmis sättida.

14:08
14:08
merililuuk

Avdejev ei tahagi ausat mängu mõista ning tõmbab Dmitrijevi maha. Tasuks punane ja Levadiale penalti. Dmitrijev mõistagi ei eksi. 4-0

14:05

Teised poolajad on alanud nii Narvas, Sillamäel kui ka Tartus.

14:02
merililuuk

Levadia peatreener Marko Kristal säras väljakule tulles nagu väike pühadeküpsis. Kas 3:0 Transi ees juhtiv Levadia saaks kuidagi vääratada?

Merili Luuk, Narva

Levadia juhib pärast esimest poolaega 3:0 ning mehed on niivõrd enesekindlad, et võiks paugutada ka rohkem. Transi mäng jätab igast kandist soovida ning kuigi väravavaht Nikita Tokaitšuk on oma häälepaelad sombuses Narvas juba täiesti kähedaks karjunud, ei mõista väljakumängijad Subbotinit ega Teeverit takistada. Väga head tööd on teinud Ilja Antonov, kes triblab nagu noor jumal. Rahvast erutab vaikselt rohkem müügilett, kus saab nii pirukaid, õlut kui ka suppi.

13:55
Ott Järvela, Sillamäe

Kullavõitluse osas on kõik selge, sest enne hakkab taevast kassipoegi sadama, kui FC Levadia mängiv Narva Transi vastu maha 3:0 poolajaedu.

Ülejäänud medalite osas aga põnevus püsib. Praegu kuulub hõbe FC Flora vastu 1:0 juhtivale Sillamäe Kalevile, aga kui Flora juhtub viigistama, kuulub hõbe neile ja pronks Sillamäele. Kui Kalju suudab jagu saada Tartu Tammekast (poolaeg 0:0), siis tõusevad nad pronksile vaid juhul, kui Sillamäe ei alista Florat.

13:52
ottjarvela

Trans-Levadia 0:3, Sillamäe-Flora 1:0, Tammeka-Kalju 0:0. Kuld selge (Levadia), ülejäänud medalid praegu Sillamäe (hõbe) ja Flora (pronks).

13:49

ASI SELGE! Levadia lööb avapoolaja üleminutil sisse ka penalti ning juhib 3:0. Skoorijaks Vukobratovic.

13:49
merililuuk

Sinicins ei saa Antonovi taltsutamisega hakkama ning tõmbab Levadia kaitsja maha. Vukobratovic penaltil ei eksi - 3:0 #tolkolevadia

13:37
ottjarvela

35. minut ja Flora fännid on Sillamäel üles võtnud laulu "Putin huilo!".

13:35

Niimoodi sammusid Levadia mehed otsustavaks mänguks Narva staadionile.

13:30
Ott Järvela
13:27

LEVADIA 2:0! Subbotin lähedalt ristnurka! Pohlak ei peagi Sinimägedesse lõpptulemust ootama minema.

13:25
merililuuk

Tokaitšuk päästis Transi korra supertõrjega, kuid nurgalöögist tulnud Subbotini pommi enam kätte ei saanud. 2:0 #levadiameistriks?

13:22

VÄRAV SILLAMÄEL! Kalev läheb 18. minutil ette Kirill Silitši löögist, pall võttis rikošeti Taavi Rähnast. Kas asi juba selge?

13:15

VÄRAV! Ilja Antonov viis 14. minutil Levadia 1:0 ette! Ilusa chip'i andis talle Dmitri Kruglov.

13:15
merililuuk

Antonov viib 14.minutil täide selle, mida Teever ja Subbotin aplalt proovinud on. Enesekindel kauglöök, pall küljevõrku.1-0 Levadia

13:15
ottjarvela

Seis Sillamäel toimuvas @premiumliiga mängus Sillamäe - Flora pärast 15 minutit 0:0, aga püro on väljas. http://t.co/5nehINktrI

12:59
merililuuk

Levadia ja Trans on juba kohad sisse võtnud, kuid staadioni väravate juures lookleb veel kena järjekord. #jalgpall massidesse

12:47

Narva Transi ja Tallinna Levadia algkoosseisud:

Narva Trans: 33-Tokaitšuk, 3-Nesterovski, 4-Avdeev, 8-Jakovlev, 10-Škinjov, 11-Osipov, 13-Fjodorov, 14-Plotnikov, 20-Sinicins, 21-Epifanov, 22-Andrejev.

Tallinna Levadia: 1-Smiško, 6-Antonov, 22-Pikk, 18-Tipuric, 17-Podholjuzin, 3-Artjunin, 26-Kruglov, 19-Dmitrijev, 33-Vukobratovic, 10-Subbotin, 11-Teever.

12:46

Sillamäe staadion 20 minutit enne kohtumise JK Kalev - FC Flora avavilet.

12:42
Ott Järvela
12:36

Sillamäe Kalevi ja Tallinna Flora algkoosseisud:

Sillamäe Kalev:
1-Lavrentjev, 7-Volodin, 26-Bagužis, 5-Cheminava, 4-Sidorenkov, 33-Murikhin, 6-Vnukov, 8-Ratnikov, 11-Mashichev, 9-Silich, 99-Kabaev.

FC Flora: 33-Prins, 15-Junolainen, 6-Mets, 29-Rähn, 16-Jürgenson, 38-Luigend, 21-Mošnikov, 7-Beglarišvili, 8-Logua, 9-Alliku, 99-Prosa.

12:34
12:33
11:59

Kuna Ida-Virumaal on öö läbi vihma sadanud, tuleb Sillamäe Kalevi staadioni muru vahetult enne Kalev - Flora kohtumist üle joonida. Töömehed ongi sellega praegu ametis. Mõlemad meeskonnad on staadioniruumides end soojenduseks valmis panemas. Kohal on ka kohtunikud.

Mis olukorras on mänguväljaku muru? Ilmastikku ja aasta aega arvestades heas. Tõsi, värava esised alad on pikast hooajast räsitud ning väravavahtidel tuleb ootamatuteks pallipõrgeteks valmis olla. Sillamäe staadioni murukatte üldine kvaliteet pole juba aastaid kuigi hea olnud, sest see on lihtsalt nii vana.

11:54

Sillamäe spordikeskuse infotahvel:

Sillamäe spordikeskuse infotahvel ei valeta: siin hakatakse peagi ühte väga tähtsat jalkamatši mängima.

A photo posted by Ott Järvela (@ottjarvela) on

11:03

11:01

10:41

Tallinna FC Flora kodulehekülg vaatab tänasele duellile Sillamäe JK Kaleviga otsa sellise jutuga.

"Igatahes on olukord väga pingeline. Tänavusel hooajal on Flora Sillamäed kaks korda võitnud ja korra viigistanud. Tähelepanuväärne fakt on see, et Sillamäe Kalev on kõik oma tänavused kodumängud Florale, Levadiale ja Kaljule kaotanud."

10:39

Tallinna FC Levadia kodulehekülg vaatab tänasele duellile Narva JK Transiga otsa niimoodi.

"Levadia ja Trans lähevad ametlikes mängudes kokku 73. korda! Neist siis omakorda 63 liigamängu kokkuvõte näitab 38 võitu Levadiale, 7 Transile ja 18 viiki. Väravate vahe on pealinlaste kasuks 135:53."

10:37

Kas Eesti meistriks tuleb täna FC Levadia või FC Flora? Või lõpetatakse hooaeg võrdsetel punktidel, mis tähendaks, et meister selgub 22. novembril peetavas lisamängus.

10:34

Esimest korda pärast 2002. aastat on Eesti jalgpalli meistriliiga viimase vooru eel lahtine, kes kroonitakse tiitlivõitjaks. Soosik on FC Levadia, aga šansse evib ka FC Flora.

Viimati sai Eestis viimase vooru tiitlipinget ja -õhinat kogeda 2002. aastal, kui Flora edestas viimase vooru eel Levadiat kahe punktiga ja ees ootas omavaheline matš. See mitme tuhande pealtvaataja ees Kadriorus peetud matš jäi 0:0 viiki ja meistriks tuli Flora.

Nüüd on rollid pöördunud – kahepunktist edu omab Levadia. Aga erinevalt aastast 2002 ei mängita omavahel, vaid lihtsalt lähestikku. Levadia kohtub Narvas sealse Transiga ja Flora Sillamäel kohaliku Kaleviga.

11 järgnevat küsimust ja vastust peaksid andma ammendava vastuse, mis kõik laupäeval juhtuda võib.