Jalgpall

Roy Hodgson: Rooney võib koormuse all murduda 

Toimetas Merili Luuk, 9. november 2014 13:02
Wayne Rooney ja Roy Hodgson viibisid Eestis kuu aega tagasiFoto: LAURA OKS
Inglismaa jalgpallikoondise peatreener Roy Hodgson rääkis BBC-le, et on koondise kapteni Wayne Rooney tööga rahul, kuid pallur võib koormuse all murduda.

Rooney, kes sammub 15. novembril EM-valikmängus Sloveenia vastu murule 100. korda, nimetati Hodgsoni poolt kapteniks augustis, kui Steven Gerrard lõpetas koondisekarjääri. Inglismaa on võitnud seni E-alagrupis, kuhu kuulub ka Eesti, kõik kolm kohtumist ning ollakse liider. 

Samal teemal

Hodgsoni sõnul on Rooney muljet avaldanud, kuid lisas, et vastutus võib mehele liiast olla ning ta võib koormuse all murduda. 

Peatreener peab silmas meeletut vastutust, mida Rooney kaptenina nii koondises kui Manchester Unitedis omab. "Kohtusin mehega, kes põles mängusoovist ning selline ta on alati olnud. Arvan, et praegu saab ta mõlema kaptenitööga hakkama, kuid nii mina kui Louis van Gaal peame kindlustama, et ta läbi ei põleks. Ta võtab kaptenitööd meeletu tõsidusega. 

Ta on palju rääkinud ja õppinud Steven Gerrardilt, ta veedab aega nooremate mängudega ja loomulikult minuga on ta väga hea. Kui ta arvab, et ma peaksin millestki teadlik olema, informeerib ta mind," kiitis Hodgson.

Peatreeneri arvates võib 29aastane Rooney üle lüüa ka Inglismaa koondise rekordinternatsionaali, 125 mängu teinud Peter Shiltoni rekordi. "Kui oleme helded ja anname Wayne'ile veel viis aastat, pole võimatu, et ta selle ära teeks," kommenteeris ta.

Ühtlasi on Rooney kõigest kuue värava kaugusel Bobby Charltoni rekordist (49). "Ma ei usu, et Wayne Rooney on isik, kes läheb õhtul magama, unistades rekordist. Usun, et ta tahab lihtsalt mängimist jätkata ja teha Inglismaa eest ära nii palju kui võimalik."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee