Helsingi Jokerit on KHL-is kohe liidrite seas. Foto: mtv.fi
Vallot Pukk 10. november 2014 15:28
Hokiskeptikud, eriti meie põhjanaabrite maalt, said kõvasti lüüa, kui kartsid, et Soome jäähoki "lipulaeva" Helsingi Jokerite liitumine KHL-ga on nö. ühepäevaliblikas, et rahvas hülgab nad ja kõik need muud jutud. 

Nii ei läinud, meeskond on vägagi võitlusvõimeline, publikut käib Hartwall Arenal kõvasti. Kõvemate meeskondade vastu on täismaja 13 000 pealtvaatajat, mõnes kohtumises on paar-kolm tuhat kohta vabad.

Jokerit ehitati kevadel-suvel soliidse vundamendi peale. Arhitektideks hokilegendist peamänedžer Jari Kurri ja ülikogenud peatreener Erkka Westerlund. Omanikering kattub osaliselt Peterburi SKA omadega - näiteks figureerivad seal Roman Rotenberg ja Gennadi Timtšenko. Nad mõlemad evivad ka Soome kodakondsust ja olulise asjana räägib Rotenberg perfektset soome keelt.

Kui KHL-i põhihooajast on pisut vähem kui pool mängitud, on Jokerit vägagi kindlalt Läänekonverentsi nelja suure hulgas ja hoiab 3. kohta. Liidripositsioonil on alatine suurfavoriit Peterburi SKA, kes aga pole mitte kunagi mitte midagi suurt veel võitnud.

Sinna etteotsa Soome klubi kohe päris kindlasti ka jääb ja märtsis läheb väga huvitavaks.
Play off'i esimestes ringides ei tohiks Jokeritel tõsiseid probleeme tulla, aga siis tuleb vastaseks kas SKA, Moskva CSKA või Moskva Dinamo ja nendest tulevad eepilised vastasseisud. Sest senipeetud kohtumised Jokerite ja eriti just "armeeklubide" vahel on olnud midagi erilist, justnagu mängiksid meeskonnad teiselt planeedilt. 

Westerlund ja Kurri on kokku pannud vägagi balanseeritud meeskonna - kaks esimest viisikut on maailmaklassist ja näitavad suurepärast koostööd ja väravad muudkui tulevad.
Seal on näiteks varasemate KHL-i kogemustega Niklas Hagman, Juhamatti Aaltonen, kapten Niko Kapanen, vastuolulise elukäigu ja sportlasteega 39-aastane Jere Karalahti ning Linus Omark. Seejuures Omark moodustab koos Steve Mosesega fantastiline dueti, kes lähevad põhiturniiril tempoga punkt per mäng. Just ülikiire ameeriklane Moses ongi vast Jokerite trumpäss, mida lüüakse pea igal mängul jõuga lauale. 

Väravahiosakonnas on ka kõik korras. Kui hooaja algul oli pigem esiväravavahi staatuses Riku Helenius, siis praeguseks jagab ta mänguaega võrdselt Henrik Karlssoniga. Ligi kahemeetrine rootslane kutsuti mulluse hooaja lõpus päästma Omski Avangardi, aga Omski klubi oli siis juba nii mudas, et seal polnud teha enam midagi. 

Peatreener Westerlund on loonud justkui Soome koondise pisut teistsuguse mudeli ja see on ju kindla peale minek. 

Ehkki hiljuti väike tõrvatilk Soome klubi meepotti kukkus, nimelt viibisid palgad paari nädala jagu, ei ole hetkel küll mingisuguseid märke, et meeskond ootamatult tühikäigule lülituks ja suurte hulgast välja pudeneks.