REPORTAAŽ JA GALERII | Ülivõimsalt hooaja parima esituse teinud Rock sai eurosarjas esimese võidu! (4)

Ats Kuldkepp, Tartu, 11. november 2014 20:52
TÜ/ROCK VS SOFIA LUKOIL ACADEMICFoto: MARI LUUD
Tartu Ülikool/Rock kohtus täna korvpalli tugevuselt kolmandas eurosarjas Eurochallenge'is koduväljakul Bulgaaria tippklubi Sofia Lukoil Academicuga ja sai B-grupis ühe kaotuse kõrvale esimese võidu tulemusega 71:59. Nii head minekut polnud Rock veel sellel hooajal näidanudki.

Algkoosseisuga Tanel Sokk, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Timo Eichfuss ja Janar Talts alustanud Rock alustas enesekindlalt ja läks ruttu 10:3 ette. Seega vaatas reievigastusest taastunud meeskonna eeldatav liider Augustas Peciukevicius vaatas esimesi minuteid pingilt. Kahjuks pidi ta sinna pärast kaheminutilist platsilolekut uuesti siirduma ja pea rätikusse mässima, sest reis tegi ikkagi kurja valu.

Esimest veerandaega dikteeriski Rock ja kümme minutit võideti 15:13. Parimat minekut näitas Janar Talts oli erinevatel viisidel (kolmene, tagasihüppelt keskpositsioonivise ja korvi alt 2+1) kokku saanud juba 8 punkti.

Võitlusvaimuga saadi edu sisse

Teise perioodi alguses Taltsi šõu jätkus – Eesti koondise raudvara surus poolkiirest rünnakust palli koos veaga korvi ja viis Rocki 20:13 ette! Lisaks näitasid tartlased selle hooaja vahest parimat võitlusvaimu. Eeskuju näitasid nii Gert Dorbek kui Valmo Kriisa ja nii toodi sajaprotsendiliselt pingutades nii mõnigi lootusetu pall väljakule tagasi.

Sofia teravate tagameeste ohtlikkust rõhutas enne kohtumist ka Rocki peatreener Gert Kullamäe ja vähemalt neist kõige lühem, 181 cm pikkune Morris Curry, seda ka tõestas, visates lühikese ajaga 9 punkti. Rock suutis siiski oma mängu peale suruda ja võitis poolaja 31:22. Kaitses kõva ja rünnakul hoolimata nigelast viskeprotsendist (31,3%) enam-vähem – nii võisid tartlased riietusruumi üsna rahulovelt astuda.

Madalaskooriline mäng jätkus ka teise poolaja alguses. Rock küttis isuga kolmepunktiviskeid mööda, aga agara tegutsemise tulemusena saadi palju kordusrünnakuid ja hoiti edu 8-10 punktilisena.

Kardetud murrangu asemel käristas Rock hoopis ise vahet suuremaks. Kurbase ja Kriisa kolmesed ning leedulasest keskmängija Karolis Petrukonise üllatavalt südikas korvialune mäng aitas Rocki enne viimast veerandaega 51:32 eduni. Veelkord: kolme veerandajaga lubas Rock Lukoil Academicul visata vaid 32 silma!

Suures eduseisus lasi Rock pisut lõdvemaks ning Sofia jõudis kolm ja pool minutit enne lõppu 12 punkti kaugusele 62:50. Siis tabas igihaljas Kriisa keskpositsioonilt ja katastroof hoiti ära. Lõpuks märgiti Rocki võidunumbriteks 71:59

Tartlaste resultatiivseimad: Janar Talts ja Valmo Kriisa 19, Karolis Petrukonis 12 punkti. Lukoil Academicule tõid Charles Thomas 14 ja Morris Curry 13 punkti.

Nädala pärast kohtub Rock võõrsil Ungari klubi Körmendiga.