Mart Seim.
Deivil Tserp 12. november 2014 07:00
Kasahstanis toimuvatel tõstmise maailmameistrivõistlustel astub Eesti suurlootusena areenile Mart Seim, kes on eesmärgiks seadnud riigi rekordite parandamise.

Esmaspäeval Lätis treeningulaagri lõpetanud Seim ja Leho Pent alustasid eile pikka reisi Almatõsse, kuhu nad jõuavad täna.

"Tulime just viimasest trennist. Päris raskelt läks. Vahel ongi nii, et nädal enne võistlust on kang raske, aga mul on veel aega puhata," rääkis Seim esmaspäeva õhtul, kui ta hakkas reisikotte pakkima.

Üliraskekaallased (+105 kg) võistlevad MMil pühapäeval Eesti aja järgi kell 13 ja mõõduvõtmist näitab Eurosport.

"Esikuuikusse jõudmine oleks väga hea," lausub esimest korda MMil osalev Seim. "Medalist pole mõtet rääkida," lisab ta.

Ettevalmistusega jäi Seim üldjoontes rahule. "Õlg on natuke paremaks läinud, olen saanud rebimistööd teha," arutleb vahepeal traumaga kimpus olnud atleet. "Praegu on seis isegi pisut parem kui kevadisel EMil."

Meenutagem, et Euroopa meistrivõistlustel sai Seim tõukamises 236 kiloga pronksmedali. Toona rebis ta 182 kg ja kogusumma oli 418 kg.

MMil tahab Seim Eesti rekorditest jagu saada. Rebimises kavandab ta algraskuseks 180 kg ja tõukamises üle 230 kg. "Tõukamises olen enesekindlam," sõnab tallinlane. "Kevadel suutsin treeningul ühe korra teha 220 kiloga, nüüd olen sama raskusega teinud mitu korda ja kergelt."

Reedel kehakaalus –94 kg võistlev Pent ihkab samuti Eesti rekordeid parandada. "Taganemisteed enam pole," nendib ta heatujuliselt. "Võib öelda, et ettevalmistus õnnestus suhteliselt hästi. Paar nädalat tagasi olid seljaprobleemid, aga nüüd on kõik korras."

Oktoobri alguses kimbutas Penti ka põlvevaevus, kuid doktor Kaspar Rõivassepp tegi süsti, millest oli abi.

Algselt pidi MMil Eestit esindama kuueliikmeline võistkond, paraku said kaks tõstjat vigastada. "Nende tase pole veel nii hea, et punktikohti püüda," räägib Seim. "Võib-olla on see järgmisel MMil reaalsem eesmärk."