JaKarr Sampson ja Dirk NowitzkiFoto: AP / Scanpix
14. november 2014, 12:05

Ebanormaalne rekord: NBA klubi kaotas poolaja 44 punktiga

Sellist asja võib näha ehk ainult Eesti teises liigas või paremal juhul mängu lõppedes VTB korvpalliliigas, kuid nüüd siis ka ookeani taga, kus Dallas Mavericks juhtis poolajal Philadelphia 76ersi vastu 73:29.

See oli Dallase jaoks uueks rekordiks, kuid üllataval kombel liiga rekordit siiski ei purustatud. Nimelt kaotas 1991/92 hooajal Sacramento Kings poolaja 47 punktiga.

Philadelphia fännide lohutuseks võib Eesti jalgpallikoondise peatreenereid parafraseerides öelda, et teine poolaeg läks hoopis paremini ja mäng kaotati ainult 53 punktiga ehk teisel poolajal oli mäng suisa võrdne.

Lõppskooriks oli Dallase võit 123:70.

Ühe rekordi sai Philadelphia siiski enda nimele (õigemini rebiti jälitajatest veel rohkem ette): nad on liigas saanud viis vähemalt 50-punktilist kaotust. Ühelgi teisel meeskonnal pole neid rohkem kui kolm.

Esimese kaheksa mänguga on vastased visanud Philadelphiast 143 punkti enam (rekord on -148 on Warriorsi käes).