TTÜ alistas kindlalt Selveri Foto: STANISLAV MOSHKOV
16. november 2014, 20:33

Kahvatult mänginud Selveril ei olnud TTÜ-le midagi vastu panna

Täna toimus Eesti-Läti võrkpalli ühisliiga raamesTallinna derbi, milles turniiritabeli liider Selver Tallinn jäi kodusaalis kindlalt kolmes geimis alla TTÜ-le. Hooaja teise võidu noppinud Rakvere Võrkpalliklubi alistas samal ajal viiegeimilises vastasseisus Daugavpilsi Universitate, vahendas volley.ee.

Algava nädala neljapäeval CEV Cupi korduskohtumises Soome meeskonna Sastamala VaLePa-ga mängiv Selver ei suutnud täna TTÜ vastu geimivõiduni jõuda, kõige lähemal oldi sellele kolmandas geimis. 0:3 (-16, -16, -27) kaotusega leppinud Selveri resultatiivseim oli 12 punkti kogunud Lincoln Williams, Federico Marretta lisas koduvõistkonnale 6 silma. Kristjan Jürima ja Kirill Krasnevski tõid võitjatele 13 punkti, Daniel Maciel assisteeris 12 silmaga. Kümme blokipunkti TTÜ kuue vastu kogunud Selver jäi ülikoolimeeskonnale selgelt alla rünnakul (28%-49%). Pallingu vastuvõtt oli võistkondadel võrdne (52%), samuti lõid mõlemad meeskonnad ühe serviässa.

Urmas Tali juhendamisel kolmandast mängust esimese võidu saavutanud Rakvere võistkond mängis viiegeimilises vastasseisus 3:2 (-22, 17, -24, 17, 6) üle Daugavpilsi Universitate. Rauno Tamme kogus üleplatsimängijana 21 punkti, Aivar Silm lisas võitu 13, Siarhei Taras 11 ning Kaupo Kivisild ja Karlis Mesila võrdselt 9 punkti. Seejuures jäid nii Tamme kui Taras 11 punktiga plusspoolele. Lääne-Virumaa esindus teenis pallinguga 12 ja Daugavpils 4 punkti. Samuti oli Rakvere esindus edukam rünnakul (47%-41%) ja servi vastuvõtul (73%-55%).

TTÜ tõusis tänase võiduga Pärnu Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu kõrvale, kes on kogunud 17 punkti. Selver jätkab 21 punktiga esikohal. Punktisaldo seitsmeni tõstnud Rakvere paikneb kaheksandal tabelireal. Järgmised Schenker Liiga mängud on kavas neljapeäval Rakveres ja Tartus. Enne seda - teisipäeval kell 20 - peab Tartu meeskond kodusaalis üliolulise CEV Cupi kordusmängu Saksamaa Bundesliga võistkonna TV Bühliga.