Jalgpall

Magnus Pehrsson põhjendas, miks kutsuti koondisesse Henrik Pürg (1)

Merili Luuk, 17. november 2014 15:42
Magnus PehrssonFoto: ALDO LUUD
Eesti jalgpallikoondise peatreener Magnus Pehrsson nimetas homse sõprusmängu eel Jordaaniaga koondisesse kolm mängijat. Suurima üllatusena pääseb meeskonda Nõmme Kalju 18aastane kaitsja Henrik Pürg.

"Meil on erinevatel põhjustel niigi kasutada vaid 16-17 mängijat ning minu eesmärk on pakkuda rohkem võimalusi kohaliku liiga palluritele. Olen teda pikalt jälginud," põhjendas Pehrsson Pürgi kutset ning lisas, et suure tõenäosusega teeb noormees ka koondisedebüüdi.

Samal teemal

"Ta on olnud meie valikus üks noorimaid mängijad. Kindlasti ta ei alusta, kuid ta on kaitseliinis väga hea tagavaravariant. Ühtlasi saab ta õppida, kuidas koondisega olla - kuidas treenime, kuidas käitume. Loodan, et ta saab hea kogemuse," rääkis Pehrsson.

Noorpallur pälvis Eesti vutiüldsuse suurema tähelepanu suvel, kui kuulus Euroopa liiga II eelringi mängus Poznani Lechiga Kalju algkoosseisu. Üle nelja aasta sai koondisekutse ka FC Flora kaitsja Markus Jürgenson ja poolkaitsja Sergei Mošnikov.

"Mängime jätkuvalt 4-4-2 formatsioonis ning kindlasti kasutame ära kõik vahetused. Peaaegu 100% tõenäosusega saavad kõik koondisesse kutsutud ka platsile," sõnas Pehrsson, jättes algkoosseisu veel enne õhtust treeningut lahtiseks. 

Laupäeval võõrsil EM-valikmängus FIFA edetabeli viimase riigi San Marinoga ootamatu 0:0 viigi teinud Eesti koondise peatreener sõnas, et kaotusvalu on veel sees, kuid kaua ei saa masendusse jääda. "Täna öösel sain juba rahulikumalt magada. Oleme treeneritega pikalt nii seda kohtumist, kui tervet nädalat analüüsinud. Kohtumises Jordaaniaga hinnaalandusi teha ei saa. Peame näitama, milleks võimelised oleme!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee