Vormel 1

KINDEL VÄRK: Sebastian Vettel liitub Ferrariga, lahkub Fernando Alonso 

Toimetas Ott Järvela, 20. november 2014 15:02
Seni Red Bullis sõitnud Sebastian Vettel (vasakul) asub uuest hooajast tööle Ferraris, kust lahkub Fernando Alonso (paremal.Foto: MARWAN NAAMANI
Neljakordne vormel 1 maailmameister Sebastian Vettel on allkirjastanud kolme-aastase lepingu Ferrari meeskonnaga, kus ta asendab Fernando Alonsot, kes siiirdub eeldatavasti McLarenisse.

"Kui olin laps, oli minu suurimaks iidoliks Michael Schumacheri punane auto. Ferraris sõitmine on minu jaoks uskumatult suur au," sõnas Red Bulli vormelis 2010-2013 MM-tiitlid noppinud 27aastane Vettel.

Alonso leping Ferrariga kestnuks veel kaks aastat, kuid see lõpetati osapoolte kokkuleppel. "Otsus sündis raskelt, aga põhjaliku kaalutlemise tulemusel. Kõige enam pidasin otsust langetades silmas oma armastust Ferrari vastu," sõnas 33aastane Alonso.

Samal teemal

Kahekordse maailmameistri liitumisest McLareniga ei anta teada enne 1. detsembrit, kui Suurbritannia meeskond avalikustab 2015. aasta hooaja koosseisu. McLarenil on vaja otsustada, kas Alonso kõrval hakkab sõitma 2009. aasta maailmameister Jenson Button või Kevin Magnussen.

Ferrari koosseis on aga kindel – Vetteli kõrval sõidab tänavugi meeskonda kuulunud 2007. aasta maailmameister Kimi Räikkönen.

Pärast toda aastat polegi Ferrari MM-tiitlit võitnud ning tiimijuht Marco Mattiacci loodab, et noorima mitmekordse maailmameistri Vetteli abiga see õnnestub. "Vettel on unikaalne kombinatsioon noorusest ja kogemustest, mis on hindamatud, kui nad asuvad koos Kimiga võitlusse meid ootavate väljakutsetega."

Mattiacci avaldas ka suurt tänu Alonsole. "Scuderia Ferrari autahvlil olevate suurte võidusõitjate seas jääb Fernando Alonso alati erilisele kohale. Täname teda südamest selle erakordse viieaastase seikluse eest, mille jooksul oli ta kahel puhul lähedal MM-tiitli võitmisele."

Käesolev vormel 1 hooaeg lõpeb nädalavahetusel Abu Dhabis. 2015. aastale antakse start 15. märtsil Austraalias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee