20. november 2014, 23:55

Klaipeda Neptunase muinasjutt jätkub!

Korvpalli Euroliigas jätkub Klaipeda Neptunase uskumatu muinasjutt, 6. voorus alistati ka Vitoria Laboral Kutxa 80:79! Võidukorvi viskas Simas Galdikas 13 sekundit enne lõppu.

Leedu liiga eelmise hooaja finalist juhtis kolmandal veerandajal juba 53:35, kuid lasi vastasel 17:2 spurdiga mängu tagasi tulla. Lõpus võeti ometi kolme kaotuse kõrvale kolmas võit! Võitjaile tõid Mustafa Shakur ja Donatas Zavackas 16 punkti. Vitoriat ei päästnud ka Thomas Heurteli 31 silma (kolmesed 10/8!).

Vähem põnev polnud teine sama alagrupi kohtumine, kus Pireuse Olympiacos alistas kodusaalis Valencia 77:76. Võidu tõi Vassilis Spanoulise tabav vabavise 11 sekundit enne lõppu. Valencia mees Nemanja Nedovic vastas veel omapoolse korviga, kuid saatis palli teele hetk pärast lõpusireeni.

D-alagrupi tabel: Olympiacos 6 võitu (6 mängust), Crvena Zvezda 3 (5), Neptunas 3 (6), Galatasaray 2 (5), Vitoria 2 (6), Valencia 1 (6).

A-grupis jäi ellu Kaasani Unics, kes alistas Istanbuli Anadolu Efese tänu 24:11 võidetud viimasele veerandajale 67:64 (Langford 19, Fischer 16 - Šaric 13).

Tabel: Real 4 (5), Efes 4 (6), Žalgiris 3 (5), Nižni Novgorod 2 (5), Unics 2 (6), Sassari 1 (5). Reedel võõrustab Žalgiris Reali.

B-grupis üllatusi ei sündinud: Moskva CSKA - Berliini Alba 95:66 (De Colo 22, Jackson 18 - Redding 16), Limoges - Tel Avivi Maccabi 73:79 (Westermann 16 - Landesberg 22).

Tabel: CSKA 6 (6), Maccabi 4 (6), Malaga 3 (5), Alba 2 (6), Cedevita 1 (5), Limoges 1 (6).

C-grupis suurenes vahe esimese ja tagumise kolmiku vahel: Müncheni Bayern - Barcelona 77:99 (Djedovic 14 - Huertas, Navarro, Nachbar 15), Zgorzeleci Turow - Ateena Panathinaikos 69:79 (Taylor, Wright 13 - Mavrokefalidis 21), Milano Emporio Armani - Istanbuli Fenerbahce Ülker 74:80 (Brooks 17 - Hickman 14).

Tabel 6 vooru järel: Barcelona 6, Panathinaikos, Ülker 4, Milano 2, Bayern, Turow 1.