Jalgpall

Vaata videot jalgpallibändi ainsast proovist!

Jalgpallibänd 2014 – üks proov ja siis kohe Estonia lavale esinema! (1)

Ott Järvela, 22. november 2014 08:00
Kuula videost, kuidas kõlas Smilersi hitt "Jalgpall on parem kui seks!" jalgpallibändi neljapäevases proovis ja mida rääkis seejärel bändi juht Tomi Rahula.Foto: Mati Hiis
Pühapäeval lõpetatakse Estonia kontserdisaalis Eesti vutihooaeg. Muusikalise poole eest vastutav Jalgpalli Unistuste Bänd, mille kõik pillimehed tihedalt Eesti jalgpalliga seotud, on teinud vaid ühe proovi, aga ansambli juht Tomi Rahula on kindel, et solistid eesotsas Hendrik Sal-Salleriga muusika kvaliteedis ei pettu.

Helilooja, jalgpalliliidu projektijuht, Tallinna Poistekoori dirigent, jalgpallikohtunik, ansambli The Sun klahvpillimängija ja Aivar Pohlaku väimees Rahula on bändi käivitaja ja mootor. Ansambli teised liikmed professionaalsed muusikud ei ole, aga Rahula lubab, et Estonia lavalt praaki ei kuule.

"Nii Andri Hõbemägi, Arto Saar, Siim Valtna kui ka Mikk Valtna on kõik on tasemel pillimehed, kes teevad korralikku asja, kellelt saab nõuda kvaliteeti. Tõsi, olen soliste hoiatanud, et bänd ei koosne professionaalsetest muusikutest, aga kõik mõistavad ja on sõbralikud. Lõppude lõpuks, kui Sal-Saller jalgpalli mängima panna, siis ta ei annaks kah profimõõtu välja!" räägib Rahula.

Rahula: proovis enam õppimist ei ole

Samal teemal

Tööprotsess näeb välja nii, et iga mees õppis kodus lood selgeks ja proovis lihviti partiid Rahula juhendamisel tervikuks. "Proovis enam suuremat õppimist ei ole. Üks proov ja seejärel live Estonia laval!"

Enne homset esinemist tegigi bänd ühe proovi – neljapäeva õhtul kohtuti Jakobsoni tänaval asuvas stuudios, mis koduks The Sunile, Kosmikutele ja No Big Silence'ile, aga mida kasutavad ka mitmed muud Eesti bändid. "Nagu 500euroseid putsasid paneks jalga," muheles Mikk Valtna, kui ühendas oma kitarri võimendi taha, millest tema ja vend Siimu bänd Forest Kämp ainult und näevad.

Tammekas mängiv Mikk Valtna on tõeline multitalent – ta on ainuke pallimängija, kes pallinud pärast iseseisvumise taastamist nii jalgpalli kui ka korvpalli meistriliigast. Kitarri võttis ta kätte viis aastat tagasi. Mis kolmest mängust kõige keerulisem õppida? "Kurat, kitarr vist ikka. Jalgpallis ja korvpallis on olemas mõõdupuud – tulemused näitavad ära, mis tasemel olen, aga pillimängus selliseid indikaatoreid ju ei ole."

Uueks hooajaks esiliigasse kerkinud Tartu FC Santoses mängiv Miku noorem vend Siim istub jalgpallibändis trummide taga, mis on Valtnatele kitarrimängust tuttavam amet, sest nende isa Aavo on ansambli Justament endine trummar. Pühendumusega võttis Siim trummipulgad kätte siiski alles kahe aasta eest, kui sõprade bändil Forest Kämpil polnud kedagi löökriistade taha panna.

Siht 2015: lauljateks kah jalgpalliinimesed

Tõestus, et amatöörinagi võib jõuda kõrgele ja kaugele, on Siimul võtta tänavusest jalgpallihooajast – Santos lunastas Eesti karikafinaali jõudmisega koha Euroopa liiga esimeses eelringis, kus kohtuti Norra tippklubiga Tromsö. "Eurosarja mänge eel oli ilmselt ikka suurem närv ees kui pühapäeval Estonia laval, sest kui sinna on mul varianti veel pääseda, siis jalgpalli eurosarja vaevalt," märgib Siim.

Vennad Valtnad on jalgpallibändi värsked liikmed – alaliidu asepresident Hõbemägi ja Järva-Jaani vutijuht Saar kuulusid bändi ka mullu, kui see 2013. aasta hooaja lõpetamiseks esimest puhku kokku pandi.

"Mullu ei õnnestunud jalgpalliinimeste seast trummarit leida ning koha täitis Jaanus Salm The Sunist, aga tänavu on bändi liikmed eranditult Eesti jalgpalliga otseselt seotud inimesed. See on suur samm edasi! 2015 sooviks jalgpalli-inimeste seast ka mõne laulja leida," räägib Rahula.

Homme on solistideks Hendrik Sal-Saller, Jüri Homenja ja ERRi spordireporter Alvar Tiisler.

Samal teemal

28.06.2015
KUULA LUGU! Forest Kämpil ilmus debüütalbum
22.11.2014
GALERII: Jalgpallibänd tegi Tomi Rahula juhtimisel oma ainsa proovi