Spordivaria

Ehlvest ja Läti majandusminister mängivad Pühajärvel malet 

Õhtuleht.ee, 28. november 2014 12:40
Läti majandusminister Dana Reizniece-Ozola tuleb Pühajärvele malet mängima. Foto: ventspils.lv
Pühajärve Puhkekeskuses toimub 28.-30.novembrini XV Pühajärve kiirmaleturniir ja juubeliturniirile kohaselt on tegemist väga kõrgetasemelise ja läbi aegade ühe rahvusvahelisema turniiriga.

Sel korral osaleb koguni 8 rahvusvahelist suurmeistrit – Margeir Petursson Islandist, Robert Hübner Saksamaalt, USA-d esindav Jaan Elvest, Normundas Miezis Lätist, Aloysas Kveynis Leedust ning Eesti suurmeistrid Kaido Külaots ja Aleksander Volodin. Lisaks osaleb naiste rahvusvaheline suurmeister Dana Reizniece-Ozola Lätist. Kokku on turniiril esindatud 7 riiki.

Käesoleva aasta turniiri kaunistab 33 aastane Läti naismaletaja Dana Reizniece-Ozola, kes alates 2001.aastast kannab male naiste suurmeistri austavat tiitlit. Vaatamata oma noorusele on Dana ka edukas poliitik. 2011-2014 kuulus Dana Läti Seimi 11.koosseisu ja alates 5.novembrist 2014 on Dana Läti Vabariigi majandusminister. 

Peakorraldaja Urmas Randma ütles turniiri koosseisu kommenteerides, et peab koosseisu üheks aegade huvitavamaks. Lisaks Reizniece-Ozolale osaleb naistest ka Eesti malelootus Mai Narva, kes hiljuti tuli Euroopa noortemeistriks. 

Sportliku pinget toob turniirile kindlasti Islandi suurmeister Margeir Peturssoni, kes täna on edukas pankur ja viimased aastad USA-d esindava Jaan Ehlvesti kaasa löömine. Üks favoriite turniiri esikohale ongi Randma sõnul just Ehlvest, kes peaks kõrges konkurentsis olema suuteline oma vormi võiduks realiseerima. 

Kultuuritegelastest osalevad kirjanik Ülo Tuulik ja teatritegelane Jüri Järvet jun., meediategelastest  Igor Rõtov Äripäevast, Priit Leito TV3-st ja meediakonsultant Raul Rebane. Ärimaailma esindajatest väärib kindlasti märkimist investeerimispankur Olev Schults.