Jalgpall

Prins sai Kaljust priiks (1)

Viljar Voog, 3. detsember 2014 07:00
LÄINUD: Igor Prinsi nimi on kadunud ka Kalju kodulehelt. Uus peatreener selgub lähipäevil.Foto: Stanislav Moškov, repro
Viimased neli aastat Nõmme Kalju peatreener olnud ja klubile ajaloo esimese Eesti meistritiitli toonud Igor Prins ei jätka meeskonna tüüri juures. Lahku mindi sõpradena, ütles Prins.

Kalju tänavune aasta kulges ameerika mägedena: juba avavoorus saadi mängukeelu all olnud mängija kasutamise eest tehniline kaotus ning kuigi pikalt püsiti ka tiitlijahis, leidis nõmmekate nime hooaja lõpus alles tabeli neljandalt realt.

Samal teemal

"Hooaeg on käinud üle kivide ja kändude ning peatreener on ka peasüüdlane," sõnas Prins novembri algul Kadriorus, kui Kalju jäi mannetu mänguga 0:2 alla lõpuks hõbemedali võitnud Sillamäe Kalevile. See jäi lootsi viimaseks kodumänguks klubi tüüri juures.

Suurt tüli meeskonna sees raske aasta tõttu siiski polnud. "Läksime lahku pretensioonideta, ilma mõõkade tantsu tegemata," sõnas nüüdseks juba endine peatreener. Lahutus oli lausa nii sõbralik, et Kalju pakkus Prinsile spordidirektori kohta, mille mees siiski tagasi lükkas.

Kes võiks olla klubi uus loots? Kõige nimekam treener, kes praegu Eesti "turul" saadaval, on pikaajaline koondise loots Tarmo Rüütli. Vähetähtis pole ka märk, et Prinsist sooviti teha Kalju spordidirektor, mis andnuks rohelise tule hetkel ses ametis askeldava Sergei Terehhovi siirdumisele meeskonna etteotsa.

Senine peatreener lubab, et tema oma järglase nime ei tea. Nii Terehhov kui ka Kalju president Kuno Tehva jäid eile tabamatuks. "Uus peatreener tehakse teatavaks lähipäevil," teatas klubi pressiteenistus.

Mis saab aga Prinsist? Et meistriliiga klubide järgmise hooaja plaanid on juba suuresti paigas, ei näi äsja vabaks saanud mehe jaoks olevat ühtegi tühja peatreeneritooli. "Loodame, et puhkus väga pikaks ei lähe," sõnas ta. "Ma soovin teha huvitavat tööd ja vahetut kokkupuudet jalgpalliga," lisas 48aastane Prins, et kuigi ta ei tahtnud oma "vana pruudi" Kalju juures spordidirektori tööd teha, ei ütleks ta sellest ametist ära mõne teise klubi juures. "See oleks väga ambitsioonikas töökoht."

Igor Prins Nõmme Kaljus:

  • 2010: 31. augustil sõlmib kolmeaastase lepingu ja saab Kaarel Voolaiu asendajaks, ent ei suuda meeskonna 4. kohta parandada.
  • 2011: Meistriliiga hõbe. Euroopa liiga esimeses kvalifikatsiooniringis alistutakse pärast võõrsil tehtud 0:0 viiki 0:2 Espoo Honkale.
  • 2012: Võidetakse üheksapunktilise eduga Tallinna Levadia ees klubi ajaloo esimene Eesti meistritiitel. Eurosarjas piirdutakse avavooruga.
  • 2013: Meistrite liiga kvalifikatsioonis saadakse üllatuslikult jagu Soome hiiust HJK, ent hävitakse siis 2:10 Plzeni Victoriale. Meistriliigas tullakse taas hõbedale.
  • 2014: Euroopa liiga avavoorust edasi pääsemine jääb aasta säravaimaks hetkeks. Koguliigas jäädakse neljandaks ning Prins saab hooaja lõpus ametist vabaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee