Manchester United tõuseb fööniksina nagu Conchita Wurst: neljas järjestikune võit tuli Stoke City üle

Otto Oliver Olgo, 3. detsember 2014, 13:23
Võidukas Mata.Foto: PAUL ELLIS
Hooaega kahvatult alustanud ja meedia poolt mutta tambitud Manchester United on lõpuks jõudnud Premier League'is võitudelainele. Eile noppis United koduväljakul 2:1 võidu Stoke City vastu.

United püüab õpetada sensatsioonidele keskendunud Inglise spordiajakirjandusele, et iga ebaõnnestunud algus ei tähenda veel katastroofi. Mõnikord vajab meeskond kõvasti aega, et viljakaid tulemusi tuua.

Nii ka eile. Esimese 15 minuti jooksul ei näidanud Unitedi mehed üles suurt entusiasmi, kuni Stoke City väravavaht Asmir Begovic söötis 17. minutil palli otse Unitedi ründajale Robin van Persie'le, kes andis omakorda palli edasi hispaanlasele Ander Herrerale. Herrera löök oli pisut kiirustatud ja löök lendas üle.

Neli minutit hiljem kompenseeris ta ebaõnnestumise, kui sai hea söödu Juan Matalt ja tsenderdas palli Stoke City tagumise posti juurde. Marouane Fellaini jõudis pallile jaole ja lõi enda esimese värava Old Traffordil kohtumise 21. minutil.

Stoke City ei lasknud avaväravast ennast morjendada – väravavaht Jon Moss lubas mõlemal meeskonnal kasutada ohtralt füüsilist jõudu, mis sobis pigem Stoke'ile, kes oli nädalavahetusel kaotanud vigastuste tõttu Steve Sidwelli ja Glenn Whelan. 39. minutil sprintis Unitedi värava suunas Bojan Krkic, kes jäi karistusala juures edasi minemisega jänni, kuid ta sööt leidis ülesse Steven Nzonzi, kes lõi tugeva löögi David De Gea selja taha, et viigistada mänguseis.

Teisel poolajal pääses United uuesti juhtima 59. minutil kui Juan Mata antud karistuslöök purjetas üle kõikide meeste ja põrkas otse Stoke'i väravasse tagumise posti juures. Hiljem avanes hea võimalus vigastatud Wayne Rooney't asendanud 19-aastasel James Wilsonil, kuid enda debüüdil kaks väravat löönud Wilson ei suutnud pärast suurepärast jooksu Stoke'i värava suunas nahkkera Stoke'i väravasse suunata, pall lendas mööda pooleteise meetri jagu.

Normaalaja lõpus näis, et Unitedi võit on vaid vormistamise küsimus, kuid Stoke korraldas lõpuminutitel tõelise šõu. Esmalt avanes Mame Biram Dioufil ülihea võimalus peaga viigivärav lüüa, aga De Gea tegi fantastilise tõrje. Lisaaja neljandal minutil üritas skoorida Marko Arnautovic ja ainult Ashley Youngi õige kohavalik väravajoonel päästis 2:2 seisu.

United on kogunud nüüd 14-st mängust 25 punkti ja jätkab Inglise meistriliigas neljandal positsioonil. Ühe mängu on vähem pidanud Southampton ja Manchester City, kes on vastavalt 26 ja 27 punktiga kolmandal ja teisel kohal. Unitedi selja taga nuusib oma võimalus West Ham, kellel on 14 mänguga koos 24 punkti. Stoke City püsib 13. kohal.

Teised mängud:

Burnley – Newcastle 1:1 (Boyd 34. – Cisse 48.)
Leicester – Liverpool 1:3 (Mignolet omavärav 22. – Lallana 26., Gerrard 54., Henderson 83.)
Swansea – Queens Park Rangers 2:0 (Ki 78., Routledge 83.)
Crystal Palace – Aston Villa 0:1 (Benteke 32.)
West Bromwich – West Ham 1:2 (Dawson 10. – Nolan 35., Tomkins 45.)