Foto: Erakogu
Ville Arike 4. detsember 2014 07:00
Eesti parim kiiruisutaja, Inzelli akadeemias harjutav Saskia Alusalu on sõitnud Saksamaa lõunaotsast riigi pealinna Berliini, kus reedest pühapäevani peetakse hooaja kolmas MK-etapp.

Kahest Aasias peetud osavõistlusest jäi eestlanna eemale ning teeb seega nüüd hooaja esimese tõsise rahvusvahelise stardi. Kohe homme on kavas tema põhidistants 3000 m, nädala lõpus lööb Alusalu kaasa veel 1500 meetris ja ühisstardist sõidus.

Ligi kuu aega tagasi uisutas Alusalu juba Inzellis tugevate treeningute pealt 3 kilomeetris Eesti rekordi lähedase aja 4.18,84 (piiga enda nimel olev tippmark on 15 sajandikku parem). Ta lootis hiljem teha samas veel mõne kontrollstardi, kuid tõdes, et rohkem võistlemisvõimalusi ei tekkinud.

Mida võib tolle Inzelli stardi valguses nüüd Berliinist oodata? "Kindlasti ei ole ma praegu nii väsinud, nagu tollel treeningute pealt sõidetud võistlusel," naeratas Alusalu. "Olen üritanud MK-etapiks spetsiaalselt valmistuda, kuid mul pole personaalset treeninguprogrammi. Kiir-

uisutamine on nii tehniline ala, et jää tunnetus võib olla vormi ajastamisest isegi olulisem."

Berliinis on esimesed treeningud tehtud ning Alusalu sõnul on jää Inzelli omast veidi pehmem, samas kurvi raadius natuke suurem. Berliin asub

meretasapinnaga võrreldes madalamal, mis on suurte kiirustega alal samuti tähtis nüanss.

Pärast Berliini on Alusalu kavas Hollandis Heerenveenis järgnev MK-etapp ning jaanuaris Tšeljabinskis peetavad Euroopa meistrivõistlused.