Heino Lill.Foto: LAURA OKS
6. detsember 2014, 21:32

TTÜ KK naasis võidusoonele Pärnu vastu, mõlemad meeskonnad olid hädas skoorimisega

Alexela Korvpalli Meistriliigas mängisid laupäeval ainsatena TTÜ KK ja Pärnu. Tugeva viimase veerandajaga suutsid TTÜ tudengid võita Pärnut 64:56.

Esimesel poolajal pingutasid küll mõlemad meeskonnad visalt kaitses, kuid punktid tulid väga vaevaliselt. Küll pandi vabadest kohtadest mööda, küll võeti ette rumalaid ja raskemaid viskeid, mille õnnestumisprotsenti võib pidada isegi heal päeval väikseks. Avaveerandaja kaotas Pärnu kolme punktiga 11:14, kuid poolajaks olid pärnakad omakorda peal tänu TTÜ noorte pallikaotustele 31:27.

Kolmandal veerandajal suutis Pärnu vahet suurendada 10 punkti peale, kuid Heino Lill võttis kiirelt aja maha Pärnu väikese spurdi peale ja töötles noori, et viimased võtaksid jalad kõhu alt välja ning võitleks tagasi.

Lille motivatsooniloengu järel suutis TTÜ kolmandaks veerandaja lõpuks viigistada 42:42. Viimasel veerandajal olid pärnakad hädas visketabavuse ja korvi alla murdmisega, TTÜ haaras ohjad ja suutis ilma Toomas Raadikuta rühkida ette punkt-punkti võrra, võttes lõpuks võidu seisul 64:56.

TTÜ peatreener Heino Lill jäi hoolealustega rahule pärast varasemaid kaotusi koduses meistriliigas ja Balti liigas, kuid nentis, et igatseb vigastatuid mehi tagasi platsile. „Vahepeal meedia materdas poisse asjatult, mitu meest olid vigased. Täna mängis küll mitu meest, kuid kõik ei ole tagasi, on vaid poolenisti. Joonas (Järvelainen – toim) saab mängida vaid periooditi, Toomas Raadik on puudu, Andrew Arnold mängib poole jõuga," ütles Lill TV6 vahendusel. Ta pidas edu võtmeks maa-ala kaitset, mille lahti murdmisega jäid pärnakad jänni.

TTÜ resultatiivsemad mehed olid Kiur Akenpärg ja Joonas Järvelainen vastavalt 16 ja 15 punktiga. Kahekohalise arvu punkte said täis ka Kristjan Makke (13) ja Mooses Kaja (10). Jaan Puidet tõi 6 punkti kõrval 12 lauapalli.

Pärnu skooritegemise eest muretsesid Sandis Silavs (15 punkti, visketabavus 14/4) ja Silver Leppik (12 punkti). Tuleb märkida ära ka Ronaldas Rutkauskase panus – 9 punkti kõrval võttis ta maha koguni 17 lauapalli, neist 6 ründelauast.

Mängu statistika põhjal võib veel järeldada, et vabavisketrennile peaks mehed rohkem keskenduma: mõlema tiimi protsent jäi alla 60%. Sama kehtib ka kolmeste kohta – TTÜ tabas 16-st viskest 4, Pärnu 33-st 7.