South African judge Thokozile Masipa sits in the High Court.Foto: KIM LUDBROOK
Otto Oliver Olgo 10. detsember 2014 12:50
Kohtunik Thokozile Masipa, kes langetas otsuse septembrikuus, et parasportlane Oscar Pistorius ei tapnud enda tüdruksõbra tahtlikult, on sattunud proküroride rünnaku alla, kes tahavad ta otsuse edasi apelleerida. Masipa ütles, et tal pole midagi selle vastu, kuid mida ta ei luba apelleerida, on viie-aastane vanglakaristus Pistoriusele.

Musapi usub, et apelleerimine võib tuua välja mõned detalid, mis jäid senini varjatuks. "Ma usun, et minu kohtuotsuse apelleerimisel võib olla praktiline efekt ja seetõttu lubaksin seda," ütles õigusemõistja rahvusvahelisele meediale korduvate päringute peale.

Küll oli kohtunik vankumatu enda poolt määratud vanglakaristuse apelleerimises. "Mind ei suudeta enam veenda ümber, et mulle antud faktid ja dokumendid olid šokeerivalt valelikud või kaheldavate väärtustega," kinnitas Musapi.

Lõuna-Aafrika Vabariigi ülemkohus on lubanud, et apelleerimist võetakse arvesse ja kohtuniku otsus, mis mõistis Pistoriuse süütuks, võetakse uuesti kaalumisele. Istungi toimumisaeg on kõige varasemalt veebruarikuus, kuid see võib venida ka 2015. aasta teise poolde. Selleks ajaks võib Pistorius olla juba hea käitumise ja tingimisi karistuse korral rootsi kardinate tagant väljas, koduarestis.