Spordivaria

Kas EOK-l oli õigus Sotši olümpiamängudel esinemine ebaõnnestunuks kuulutada? (13)

Ats Kuldkepp, Viljar Voog, 12. detsember 2014 07:00
Jaak Mae.Foto: Mati Hiis
Eile toimunud EOK esindajate kogu luges Eesti sportlaste esinemise 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudel ebaõnnestunuks. Otsuse langetamisele (poolt oli 28 ja vastu 3 esindajate kogu liiget) eelnenud sõnavõtud olid siiski pehmemad ning samuti puldi taga käinud Eesti suusaliidu peasekretär Jaak Mae polnud üldise hinnanguga nõus.

"Hindasime alaliidu sees sportlasi individuaalselt. Loomulikult oli neid, kes ebaõnnestusid, aga oli ka sportlasi, kes tegid korraliku etteaste. EOK lõpliku otsusega ma seega tõepoolest nõus pole," ütles Mae pärast koosolekut Õhtulehele.

EOK president Neinar Seli põhjendas hinnangut lihtsalt: medalit ei saadud ja ainus esikümnekoht (10.) tuli meeste suusatamise teatesõidus.

Täitevkomitee liikme Jaak Salumetsa arvates polnud otsus samuti karm. "Oleme täitevkomitees seda asja üsna põhjalikult juba arutanud ja on aeg lõpuks ka välja öelda, mis seisud meil on," rääkis ta.

Endine sõudetipp Jüri Jaanson hääletas aga otsuse vastu. "Olukorras, kus olümpiakomitee ei võta endale spordialaliitude sisulise tegevuse eest vastutust, pole ühe ja kõikehõlmava hinnangu andmine õige," selgitas ta.

Samal teemal

05.01.2015
Neinar Seli: kui kohtus lõplikult süüdi jään, astun EOK presidendi ametist tagasi
31.12.2014
MEENUTAME AASTAT: Sotši taliolümpia parimad palad
16.12.2014
ÕHTULEHE VIDEO | Allar Levandi EOK-ga sõlmitud üüratust lepingust: Nad on pädevad seda raha jagama
12.12.2014
Neinar Selit suudab ametist kangutada ainult spordirahvas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee