JALUL: Nagu pärast Brownsi mängu tehtud pildist näha võib, on Margus Hunt (tagareas vasakul) vigastusest tervenemas.Foto: Twitter/Domata Peko
Viljar Voog 17. detsember 2014 07:00
Kui hooaja algul räägiti Cincinnati Bengalsi meeskonnast kui ühest potentsiaalsest Super Bowli kandidaadist, siis nüüd peavad tiigrimeeskonna fännid olema õnnelikud, kui üldse põhihooajast kaugemale jõutakse.

Õnneks on kõik mängijate endi kätes. Et NFLi hooaja lõpuni on vaid kaks matši, piisab Ameerika jalgpalli keerulisest play-off-süsteemist arusaamiseks ka juba lihtsast matemaatikast: üheksa matši võitnud Bengalsil piisab veel vaid ühest võidust, et nende hooaeg jätkuks ka jaanuaris.

Loota, et tarvilik võit tuleb selle nädala matšist Denver Broncosega, on veidi optimistlik: Colorado meeskond on küll juba kindlustanud divisjonivõidu ja sellega ka koha AFC konverentsi kuue parima meeskonna seas, ent nad jahivad ka play-off’i esimest asetust, mis garanteeriks neile pika koduväljakueelise. Pisivigastusega võitlev mängujuht Peyton Manning seega suure tõenäosusega puhkepäeva ei saa ning muugib Cincinnatis kodumeeskonna kaitseliini lahti.

Ilmselt saab otsustavaks Bengalsi hooaja viimane mäng Pittsburgh Steelersiga: ülemöödunud nädalavahetusel saadi Cincinnatis terasmeeste käest 21:42 ketukas, ent seda "tänu" hirmsale neljandale veerandile. Võõrsil peaks võit olema igati saavutatav.

Seda muidugi juhul, kui liigabossid ei otsusta, et Bengalsi ja Steelersi mäng on tolle päeva põnevaim. Nimelt ei ole praegu veel selge, milline mäng valitakse "Sunday Night Footballi" saatesse ehk matšiks, mida näeb terve USA. Teatavasti on Bengalsi mängujuht Andy Dalton kergelt värisema hakkava käega ning suurtes mängudes kipub ta põruma.

Cincinnati Enquireri ajakirjanik Paul Dehner kalkuleeris, et hetkel näib Bengalsi ja Steelersi mõõduvõtt päeva atraktiivsuselt neljandana, ent muud tulemused võivad seda järjestust mõistagi muuta. "Ma ütleks, et 21protsendilise tõenäosusega Bengalsi mänguaega muudetakse," sõnastab ta võimaluse, et Dalton peab end taas suureks mänguks kokku võtma.

Tegu on seega väikese šansiga: viimased kaks nädalat on Margus Hundi mängus osalemise tõenäosusprotsendiks olnud 25, aga jalavigastusest taastuv kaitsja pole veel üheski trennis kaasa löönud. Ehk pöördub eestlase õnn homme.