Kas tartlased suudavad täna Ravennat üllatada?Foto: ALDO LUUD
Toimetas Kaspar Koort 17. detsember 2014 23:23
Tallinna Selveri ja Tartu Bigbanki võrkpallimeeskonnad pidasid täna Euroopa tugevuselt kolmandas karikasarjas Challenge Cupil 1/16 finaali kordusmängud - et mõlemad kaotasid avavaatuse 0:3, vajati edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust ka kuldses geimis. Paraku nii ei läinud ja mõlema meeskonna jaoks on tänavune eurohooaeg lõppenud: tallinlased kaotasid võõrsil Alexandroupolise Ethnikosele 0:3 (19:25, 23:25, 20:25) ning tartlased samuti võõrsil CMC Ravennale ka 0:3 (22:25, 26:28, 20:25).

Selveri resultatiivsemad olid Licoln Williams 14 ja Reimo Rannar 9 punktiga (Statistika). 

Enne mänge

Tartu meeskond osutus kodusaalis peetud esimeses vastasseisus Itaalia võistkonnale CMC Ravennale tõsist vastupanu vaid kolmandas geimis, mis kaotati 23:25 resultaadiga. Kahes esimeses geimis koguti vastavalt 15 ja 11 punkti, kirjutas Volley.ee.

Ravenna esinduse näol on tegemist Itaalia SuperLega keskmikuga, kes jäi eelmisel hooajal esimesena play-offist välja, lõpetades põhiturniiri üheksanda kohaga. Tänavu saavutati ideaalne algus, kui kolme vooru järel jagati täisedu üheksa punktiga esikohta. Edaspidi ei ole nii kõrgelt enam lennatud - seitsme mänguga koguti vaid kuus punkti ning kümne vooru järel hoitakse 15 silmaga seitsmendat kohta. Nädalavahetusel jäädi võõrsil 0:3 (-22, -18, -14) alla tabelis kaks kohta kõrgemal paiknevale Calzedonia Veronale. Ravenna - Bigbank mäng algab kell 21.30.

Sarnaselt tartlastele kaotas seeria esimese mängu 0:3 ka Tallinna Selver, kes tunnistas Kreeka meeskonna Alexandroupolise Ethnikose ülekaalu.  

Eelmisel hooajal Kreeka meistrivõistlustel finaali jõudnud ja hõbemedaliga leppinud Ethnikos alistas Challenge Cupi avaringis kuldse geimi 17:15 võiduga šveitslaste TV Schönenwerdi. Käimasoleval hooajal on Kreekas peetud kaheksa vooru. Alexandroupolise esindus on neist võitnud viis ja kogunud 18 punkti, millega hoitakse kolmandat kohta. 21 punktiga on esikohal Meistrite Liigas mängiv Piraeuse Olympiacos. 

Viimases voorus alistas Ethnikos kodusaalis 3:0 (16, 20, 21) seitsmendal tabelireal asuva A.O. Orestiadase. 

Ethnikos on lisajõudu palganud nelja mängija näol, kui lisaks kreeklastele kuuluvad võistkonda kaks Horvaatia, üks Montenegro ning üks Bosnia ja Hertsegoviina võrkpallur.