Spordivaria

Aasta sportlase internetihääletuse lõpuni on jäänud vaid loetud päevad 

Õhtuleht.ee, 18. detsember 2014 10:25
Lõppeva aasta parima sportlase hääletuse lõpuni on jäänud mõned päevad. Foto: eok.ee
Aasta sportlase internetihääletusel Eesti Olümpiakomitee (EOK) kodulehel saab hääletada kuni 21. detsembri hilisõhtuni. Praeguseks on detsembri alguses alanud hääletusel osalenud üle 20 000 spordisõbra. 

"Kõigis kategooriates on seis väga põnev ja pingeline. Kui enne hääletuse algust tundus, et kõige haaravamaks kujuneb heitlus aasta meessportlase tiitlile, siis sama huvitav on seis ka aasta treeneri puhul," ütles EOK peasekretär Siim Sukles. 

Samal teemal

Spordiaasta edukamad selgitatakse välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude häälte põhjal. Laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul „Spordiaasta tähed 2014". 

Eestis on aasta sportlasi valitud juba 80 aastat, esimeseks aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kaugushüppaja Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus aasta võistkond ning 1988. aastal treener.

Eelmisel, 2013. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad vehklejad Nikolai Novosjolov, Julia Beljajeva, epeenaiskond kooseisus Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva ning maadlustreener Henn Põlluste. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee