Käsipall

Viljandi murdis Kehra ja Põlva kuueaastase seeria 

Aldo Luud, Viljandi, 22. detsember 2014 07:00
EUFOORIA: Viljandi on 2014. aasta Eesti karikavõitja!Foto: Aldo Luud
Viimased kuus aastat on kõik Eestis saadaval olnud käsipallitiitlid omavahel ära jaganud Põlva Serviti ja HC Kehra. Nüüd sai pikk seeria lõpuks otsa – 2014. aasta karikavõitjaks krooniti Viljandi meeskond, kes alistas finaalis 28:24 Viimsi.

"See on meie töö vili, mis on hakanud nüüd vilja kandma," sõnas viljandlaste peatreener Marko Koks pärast laupäevast Põlva 31:30 alistamist, et tema jaoks pole tänavused edusammud mingi üllatus. "Meie noor võistkond areneb kogu aeg ja saab aasta vanemaks. Meiega liitus väga suurte kogemustega Kristo Järve. Meeskonnas on kogenud Marko Peterson ja Vitali Vorobjov," loetles ta edu saladusi.

Samal teemal

Viimati suutis Eesti kahte käsipallihiidu üllatada Tallinna Chocolate Boys, kui 2007. aastal võideti samuti karikavõistlused. Tänavuses finaalis 8 väravaga Viljandi resultatiivseim olnud Karl Roosna oli toona vaid 10aastane poisijüts.

"Kehra (veerandfinaalis – toim) esimesena, Põlva teisena, nüüd finaalis Viimsit võita sellise kodupubliku ees – superatmosfäär," võttis oma esimese meesteklassi tiitli kokku sügisel ka särava koondisedebüüdi teinud ääreründaja.

Pärast suurklubide alistamist oli finaal Viljandile vaid vormistamise küsimus. "Peale Põlva mängu oli see loomulik asjade käik. Me tahtsime seda nii väga. Igaüks andis endast nii palju, kui sees oli," võttis kullavõidu kokku väravavaht Rasmus Ots.

Kas karikavõit annab indu ka Eesti meistritiitlile mängimiseks? "Tahaks olla medalikonkurentsis, mängida selle kirkama peale, mitte seekord pronksile," muigas Ots.

Samal teemal

23.01.2015
Sõda muudab Serviti eurosarjamängu toimumispaika
22.01.2015
Sõda Ukrainas muudab Serviti eurosarjamängu toimumispaika
18.01.2015
Põlva Serviti tõusis Balti liigas liidrikohale!
14.01.2015
Viljandi sai Servitist jagu ka liigamängus! Kalmer Musting: kõik logises