Anastassia KovalenkoFoto: Galina Deinega
Õhtuleht.ee 23. detsember 2014 23:10
Aasta parimast naismotosportlasest Anastassia Kovalenkost saab Eesti motospordi ajaloos esimene naisringrajasõitja, kes hakkab Eestit esindama rahvusvahelisel tasemel: nimelt osutuks Kovalenko valituks prestiižsesse World Superbike'i raames toimuvasse 8-etapilisse European Junior Cup sarja.

Uuest hooajast avatakse eraldi naisteklass, kuhu võetakse kuni 10 naist ning nüüdsest saavad naissõitjad korraga punkte koguda nii naiste- kui ka üldarvestuses.

“Väga suur au on osutuda valituks niivõrd mainekasse sarja. Kandideerisid sõitjad üle terve maailma, mistõttu arvasin, et minu šansid pole kuivõrd suured. Usun, et kaasa aitas minu osalemine aasta tagasi Rahvusvahelise Mootorrattaföderatsiooni poolt naissõitjatele korradatud treeninglaagris. Juba siis õnnestus korraldajatele sõidustiiliga silma jääda ning laagris arutleti spordi populariseerimise üle naiste seas, kuna see on ka üks rahvusvahelise föderatsiooni eesmärkidest," kommenteeris Kovalenko.

"Kindlasti saab hooaeg olema keeruline, kuna rajad on minu jaoks uued, samuti sarja poolt ettevalmistatud Honda mootorratas. Konkurents on iga aasta seal väga tihe ja sõitjad kiired. Antud sarjas mängib olulist osa meisterlikkus, kuna kõik sõidavad täpselt samadel tingimustel – kõigil sõitjatel on sama ratas, samad rehvid ning ka rehvide kogus on sama. Õnneks on mulle siiani toeks Kallio Racing tiim, kus mulle vahel jagab õpetusi ka MotoGP sõitja Mika Kallio."

"Suurt lisaväärtust pakub ka asjaolu, et minuga koos jätkab sarjas sõitmist Hannes Soomer, kellel on kogemust varasematest aastatest ja minu arvates on see suur edasiminek Eesti ringrajaspordi jaoks, et nüüdseks hakkab rahvusvahelisel tasemel Eestit esindama kaks sõitjat. Suur tänu siinkohal Andres Hallile ja Auto24ringile kui põhitoetajale."

"Lisaks sõitudele Euroopa sarjas püüan osa võtta ka Eesti ja Soome meistrivõistlustest, kuna Kallio Racing pikendas minuga lepingut järgmiseks hooajaks. Praegu ma ei julge veel püstitada suuri eesmärke - põhiline on õppida, saada uusi kogemusi, koguda hoogu veel rohkem juurde ning siis tulevad ka tulemused," lõpetas Kovalenko.

Lõppenud hooajal tuli Anastassia Rookie 600 klassi Eesti karikavõitjaks ja krooniti Eesti parimaks naismotosportlaseks.