Korvpall

Houston Rockets tegi jõuludel kaks huvitavat otsust (1)

Otto Oliver Olgo, 25. detsember 2014 14:27
Rocketsi peatreener Kevin McHale.Foto: SCOTT HALLERAN
NBA korvpalliliiga klubi Houston Rockets tegi oma fännidele eile jõulukingituse, pikendades lepingut peatreeneri Kevin McHale'iga kolme aasta võrra. Lisaks hankis Rockets endale Detroit Pistonsist vallandatud mängija Josh Smithi.

Tänavust hooaega üliedukalt alustanud McHale teenib uue lepinguga 12 miljonit dollarit, isegi siis kui juhtkond peaks ta vallandama vahepeal. Klubi peamänedžer Daryl Morey kirjutas Twitteris, et McHale'i lepingu pikendamine oli tähtis otsus, sest McHale on suutnud mängijana võita meistritiitleid ja on Rocketsi viinud treenerina võidusoonele. 

Tõsi ta on, Rockets on alustanud tänavust hooaega mõneti uskumatu 20-7 algusega, kusjuures klubi tsentrist tähtmängija Dwight Howard on pidanud vahele jätma mitu liigamängu. Kokku on ta võitude-kaotuste saldo 153-104.

McHale'i osas levis nurin pärast eelmise hooaja play-off'e kui Rockets kaotas esimeses ringis Portland Trail Blazersile, aga nüüd on klubi teinud mitu sammu kaitses edasi. Lisaks on meeskonna teine staar James Harden tegemas elu parimat hooaega, olles koos mängujuhi Stephen Curry (Golden State Warriors) ja tsentri Marc Gasoliga (Memphis Grizzlies) peafavoriit liiga kõige väärtuslikuma mängija autasule.

Rockets ei piirdunud jõuludel ainult McHale'i lepingu pikendamisega. Lisaks temale ja mõned päevad varem klubisse toodud ääremängija Corey Breweri lisandumisele on Rockets kindlustanud endale ka Detroit Pistonsist ärasaadetud ääre Josh Smithi teened hooaja lõpuni. Pistonsis ebaefektiivsusega ja rumalate otsustega silma jäänud Smith oli alles mõned aastad tagasi Atlanta Hawksis üks liiga eliiti kuuluvaid ääremängijaid ja klubi peamänedžer Morey loodab, et Smithi parim sõber Dwight Howard ning treener McHale suudavad tema võimeid paremini ära kasutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee