Jalgpall

GALERII: Eesti koondis lõpetas aasta 0:3 kaotusega (12)

Õhtuleht.ee, 27. detsember 2014, 18:26
Eesti koondis eilsel treeningul DohasFoto: MERILI LUUK
Eesti meeste jalgpallikoondis pidas täna aasta viimase maavõistluskohtumise, kui kohalikul Abdullah bin Khalifa staadionil kohtuti 2022. aasta MMi korraldajariigi Katariga. Võõrustajad võtsid esimesel poolajal löödud väravatest 3:0 võidu.

18:25

Antonov annab veel korra tuld, kuid sellega on kohtumine ka lõppenud ning Eesti koondis lõpetab aasta 0:3 kaotusega.

18:25
ottjarvela

Samas lagunemine keset I poolaega oli inetu. Ning ise pidanuks 1 ikka ära lööma. Katari kolmas värav üks ilusamaid, mis Eestile löödud.

18:25
ottjarvela

Katar - Eesti 3:0. Ei saa öelda, et ootamatu skoor arvestades, et meie mehed mängivad puhkuse pealt, aga Katar alustab peagi Aasia MV-ga.

18:22

Katari mehed laksavad värava suunas veel võimsa karistuslöögi, Meerits raskustega, aga tõrjub.

18:18
ottjarvela

RT @osokas: Qatari jalgpallurid on kenasti kursis, et eestlaste jõulutraditsioonide juurde käib ka üks korralik saun. :)

18:17

Eesti viimane vahetus: Artjunin välja ning debütant Vladimir Avilov platsile.

18:16

Oi-oi, mis segadus Eesti kaitseliinis, kuid Katari mehed näitavad üles külalislahkust ja külaliste prohmakaid ära ei karista. Piinlikuvõitu siiski...

18:14

Mäng on muutunud suhteliselt ilmetuks, kuid Kataril tekib siiski päris hüva võimalus - meie õnneks suunab aga Meeritsaga silmitsi sattunud mängumees palli väravast mööda.

18:06

Viimaseks veerandtunniks pääseb platsile ka Frank Liivak, kes asendab Igor Subbotinit.

18:03

17:56

Eesti neljas vahetus: Zenjov välja, Rauno Alliku platsile.

17:54

Kingitused ühelt ja teiselt poolt, kuid ei Zenjov ega ka Katari mehed suuda neid vastu võtta. Kuid Eesti mäng on üldiselt võttes ikka märksa atsakam, kui esimesel poolajal.

17:49

Zenjov ise lööb, kuid Katari väravavaht on ülesannete kõrgusel ja tõrjub Eesti koondise ründaja ürituse.

17:48

Zenjovi ilus läbimurre võetakse kollase kaardi vääriliselt pisut enne karistusala maha. Mida toob trahvilöök?

17:45

Merili Luuk, Doha: Kohe näha, et Persson on riietusruumis meeste kallal võtnud ning ka vahetused on teinud oma töö: platsil on hoopis teine meeskond, kes mängib juba isukalt!

17:42

Opaa! Esmalt üritab Zenjov efektset käärlööki, ei saa aga pallile pihta ning mänguvahend jõuab hoopis Antonovile, kes on kuue meetri peal täiesti vaba, kuid kihutab palli üle põiklati!

17:39

Teine poolaeg on alanud, Eesti teeb kohe kolm vahetust: välja Teever, Lepistu ja Mošnikov, platsile Hannes Anier, Gert Kams ja Andreas Raudsepp

17:38
Merili Luuk
17:21

Merili Luuk, Doha: Esimene poolaeg on näidanud täpselt seda, mida oodata võis: Katar näitab kõrgkoolitatud klassi, samas kui Eesti otsib, ei leia ning ebaõnnestub. Söödupraaki on ohtralt ning Pehrssoni soovitud sisemist küünlaleeki on poolaja lõpuks jäänud päris vähe. Pehrsson on saatnud sooja tegema seni Alliku, Kamsi, Avilovi ja Anieri, kuid noor talent Liivak istub jätkuvalt vaikselt pingil.

17:18

Esimene poolaeg on sellega ka lõppenud, Katar juhib 3:0.

17:18

Nurgalöögi järel pääseb vabalt löögile Subbotin - paraku vuhiseb mehe pealöök mööda. Kohe järgmisel rünnakul on lähedal Katari neljas värav, sedakorda suudab Meerits siiski palli püüda.

17:15
merililuuk

Kataril on ka oma Vassiljev - Isamil Mohammed LIHTSALT TÕSTAB palli 18 meetri pealt Marko Meeritsa selja taha. Katari kool on vägev!

17:09

0:3! Ja milline värav! Ismaeel Mohammad toksab karistusala joonelt palli varbaotsaga üle Meeritsa... Ja Katari ajakirjanikud rääkisid enne mängu veel kuus-nullist.... 

17:07

Eestile heast kohast karistuslöök, Artjunin uhab aga nahkkera müüri.

17:03

0:2! Katari vasakkaitsja Abdelkarim Hassan mängib võimsalt üle Markus Jürgensoni ja põrutab palli tagumisse nurka. Väga ilus sooritus, ei saa salata...

16:58

16:58
merililuuk

Algaja värk:Lepistu ja Bärengrub ei mõista, kumb Muntari võtma peab. Katari fännid lennutavad Muntari värava peale valgeid paberilipikuid.

16:57

0:1! Eesti oli justkui haaramas initsiatiivi, kuid Katar korraldab 23. minutil kiire vasturünnaku, mille lõpetab kindla löögiga Mohammed Muntari.

16:46

Kuigi Katari väravavaht muslimina jõule ei pidanud, teeb ta toreda jõulukingi Mošnikovile, kui lükkab palli otse poolkaitsja jalale. Mošnikovi aga kinki vastu ei võta, mehe löök jääb oi kui nõrgakeseks ja puurilukk võib kergendatult hingata. Ei tahaks küll "olekseid" loopida, kuid Kostja Vassiljev oleks sealt ilmselt ära löönud...

16:43
merililuuk

10 minutiga pole vaibunud ei Katari rünnakuhimu ega fännide rõõmus laul. Eestlased otsivad Zenjovi.

16:36

16:34

Katari mehed annavad juba teisel minutil tuld, kuid Marko Meeritsa suurepärane tõrje hoiab tablool nullid. Särav algus võõrustajatelt.

16:32

Kuveidist pärit peakohtuniku Ali Shabani avavile on kõlanud!

16:30

Merili Luuk, Doha: Kolleeg Raul käis tualetis ning nägi, kuidas vahetult enne mängu palvetas terve Katari meeskond üheskoos. Allah on palutud, vaatab, kas see ka õnnestus.

16:27

Katari lõbusad fännid:

16:23
merililuuk

Katari fännid (ikka oma rüüdes) on võtnud laulu üles ja laseb araabiakeelsetel helidel koos trummide, plaksutamise ja wooh! Hüüetega kajada.

16:21

Eesti koondis on valmis! 

16:12
Merili Luuk
16:04

"On oluline, et loeksime hästi mängu. Peame rünnakul palli kaotades end kiirest ümber häälestama ja kaitses endast kõik andma. Ühtlasi lülituma ka kaitsest rünnakule," arvas koondise peatreener Magnus Pehrsson eile. 

16:02

Vahepeal on teatvaks saanud ka Katari alg-11, siin kõik koduse liiga mehed:

Al Sheib, Hassan, Ali, Asad, Al haidous, Majed, Mohammed, Abdulla Tresor, Boudiaf, Muntari, Abdumalqsoud

15:56
merililuuk

Kell saab kohe 5 ning muslimitel on palveaeg. Rahvas lahkub tribüünilt palvetama ning üle staadioni kaigub palvekutse. #seeonelu

15:45
15:39

Kataris on hetkel kuumimaks jalkateemaks koondise suurima staari, Uruguaist pärit Sebastian Soria välja jätmine Aasia karikaturniirile sõitvast meeskonnast:

 

15:30

15:29

Merili Luuk raporteerib koha pealt: Katari ajakirjanik unistab 6:0 võidust!

15:19

Kui ennist sai märgitud, et tänavu peetud 16st mängust on Katar kaotanud vaid ühe, kuid kui siia lisada ka eelmise aasta viimastel päevadel peetud kaks kohtumist, saame järgmise saldo: 10 võitu (üks penaltiseeria abil), 7 viiki ja 1 kaotus. Tõsi küll, väljaspoolt Aasiat on mängitud vaid Makedoonia, Marakoga ja Peruuga, seal on saldoks kaks viiki ja üks kaotus. Märkimist väärib aga kindlasti oktoobrikuine 1:0 võit samuti Aasia alaliitu kuuluva Austraalia üle.

Katari viimased 18 mängu:

14:46
14:18

Katari jalgpallikoondis eilselt treeningul 

14:12

Katari riigi raharohkus kajastub ka nende tulemustes - 16 sel aastal peetud kohtumisest on kaotatud vaid üks - septebris jäädi alla Peruule 0:2. Hiljuti Pärsia lahe karikaturniiri võitnud meeskond valmistub Aasia meistrivõistlusteks ning kohalike ajakirjanike kinnitusel tuleb Eesti vastu parim koosseis

14:02

Abdullah bin Khalifa nimeline staadion mahutab 12 000 pealvaatajat, tänasele mängule on sissepääs tasuta. Kohalike sõnul aga tänane mäng nii populaarne pole ning ilmselt tuleb areenile maksimaalselt paarsada inimest.

13:59

Magnus Pehrsson lubas kolmel Dohasse sõitnud ajakirjanikul eilsel treeningul pikemalt viibida ning näitas, et üritab mehi võimalikult palju erinevat moodi mängitada. Lõplik algkoosseis näeb välja aga selline: Meerits; Jürgenson, Bärengrub, Artjunin, Pikk; Lepistu, Antonov; Subbotin, Mošnikov, Zenjov; Teever. 

13:55
Merili Luuk

Tere päevast! Eesti meeste jalgpallikoondis peab paari tunni pärast 12 000 inimest mahutaval Abdullah bin Khalifa staadionil oma aasta viimase maavõistlusmängu, kui kohtutakse Katariga. Mida suudab kõrberiigis asuv 18-liikmeline koondis, kelle seas on ka kolm debütanti?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee