Spordivaria

Aasta meessportlane Rasmus Mägi: Eesti sportliku edu taga on suur roll süsteemsel süsteemitusel (9)

Toimetas Kaspar Koort, 27. detsember 2014 23:38
Rasmus MägiFoto: TEET MALSROOS
Eesti aasta parimaks meessportlaseks valitud tõkkejooksja Rasmus Mägi rõhutas oma tänukõnes sportlase kui väärtuste kandja rolli. Samal ajal käis ta välja ka väga huvitava mõtte Eesti spordisüsteemi kohta.

"Eesti spordisüsteemi on kindlasti tarvilik muuta, aga seda uuendades ja täiustades ei maksa unustada, et Eesti-suguse riigi sportliku edu taga on suur roll ka süsteemsel süsteemitusel ja seda on võimalik oskuslikult rakendada," märkis Mägi ning teenis sellega ära saalisolijate suure aplausi. 

Samal teemal

Mägi rõhutas, et tema kui tippsortlase eesmärgiks pole mitte tema spordis, vaid sport temas. "Minu jaoks on oluline, et tippsportlased säilitaksid neid väärtusi, mis on noor- ja rahvasportlastel. Et tippsportlane kannaks sporti endas, mitte vastupidi."

"Kui keegi tuleb tänasel päeval minu juurde ja soovib: ma loodan, et sa jooksed järgmisel aastal kiiremini ja võidad veel medaleid, siis minu arvates ei ole selleks õige aeg ega koht. Õige sportlase eesmärk ei saa olla isiklik edu või aupaiste, nagu ei ole spordi mõte ega alustala medalite hulk ja pidev võrdlusmoment. Spordist peaksid võitma kõik - aga mitte tervise hinnaga."

"Ma usun, et ennast on võimalik realiseerida ka midagi ühiskonnale tagasi andes," lisas Mägi.

Samal teemal

24.00.2015
FOTOUUDIS: Grit Šadeiko ja Rasmus Mägi Tartu Rocki jäävanni pruukimas
20.00.2015
Rasmus Mägi: tihti kujunevad puhkepäevad trennipäevadeks
19.00.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Kus ja kuidas on treeninud Rasmus Mägi?