REPORTAAŽ | Kalev/Cramo jäi Ühisliigas Saraatovi Avtodorile kindlalt alla (1)

Ats Kuldkepp, 28. detsember 2014 18:42
Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ja mängijad EJ Singler ja Martin Dorbek.Foto: Laura Oks
Kalev/Cramo jätkas pärast jõulupühasid korvpalli Ühisliigas üpris uniselt ja kaotas koduväljakul Saraatovi Avtodorile 77:91. Kalevil on nüüd turniiritabelis 5 võitu ja 7 kaotust, Avtodoril on üks võit enam.

Tallinnasse kolmemängulise võiduseeria pealt tulnud Avtodor alustas hea energiaga ja Kalevi algviisikule Scott Machado, Gregor Arbet, EJ Singler, Rolands Freimanis, Frank Elegar tehti kuue minutiga 22:9 pähe. See ei tähendanud aga, et külma Tondiraba jäähalli kogunenud paartuhat pealtvaatajat oleks pidanud otsekohe väljapääsude suunas liikuma.

Avaveerandiga 12 punkti kogunud Gregor Arbeti vedamisel jõudis Kalev kiirelt mängu tagasi ja teise veerandaja keskel mindi isegi 34:29 juhtima. Eelmise Ühisliiga vooru kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Rolands Freimanis läks avapoolajaga järjest paremasse hoogu ja näitas ebastandartsete visetega ilmekalt, miks ta on Kalevile niivõrd kasulik. Kokku temalt esimese 20 minutiga 14 punkti. Vaheajale mindi siiski ilma Armands Škeleta mänginud Kalevi ühepunktises kaotusseisus 42:43.

Hea märk oli võimsa eesliiniga Avtodori vastu esimesel poolajal pealejäämine lauavõitluses. Lõpuks 16 lauda kogunud Frank Elegar ei jäänud hätta isegi aastaid NBAs maadelnud 135 kg kaaluva ukrainlase Kirill Fessenkonga.

Teise poolaja alguses lasti Avtodoril teha sisuliselt kolm kiirrünnakut järjest ja taas leiti ennast enam kui kümnepunktilisest kaotusseisust. Seekord ei suudetud vahet aga ruttu kinni nõeluda ja kuigi Rain Veideman tabas koos kolmanda veerandaja lõpusireeniga kaugviske, mindi otsustavale perioodile vastu 61:72 kaotusseisus.

Kalevi valesöödud jätkusid ja vahe aina suurenes. Vähesedki allesjäänud võidulootused hajusid üsna ruttu ja viimasel veerandajal Kalev enam Avtodorile ohtlikuks ei saanudki.

Avtodorile tõid Cortney Fortson 18, Aleksandr Vzdõhhalkin 17 ja Tarvis Peterson 16 punkti. Kalevi resultatiivseimaks jäi Freimanis 24 punktiga.