Vormel 1

Red Bulli tiimijuht väidab, et Vettel lahkus Ricciardo kiiruse tõttu (2)

Otto Oliver Olgo, 29. detsember 2014, 15:54
Sebastian Vettel Ferrari roolis, testimas masinat. Valge kiivri peal on sõnad: "My first day at Ferrari" ("Mu esimene päev Ferraris" -toim).Foto: Marco Vasini
Neljakordne F1 maailmameister Sebastian Vettel lõpetas möödunud hooaja F1-sarjas viiendal kohal, kaks kohta tagapool enda meeskonnakaaslasest Daniel Ricciardost. Näib, et Ricciardo kiirus ja edu panidki Vetteli olukorda, kus ta otsustas jätkata pigem Ferrariga.

Red Bulli tiimijuht Christian Horner väidab, et Ricciardo nobedus Red Bulli roolis oli üks peamisi põhjuseid, miks Vettel loobus Red Bullis jätkamisest. Sakslane ei võitnud eelmisel hooajal ühtegi etappi, Ricciardo ainsa piloodina väljaspool Mercedese klanni koguni kolm.

"See oli moment pärast suvepuhkust, kus ma nägin, et Sebastian oli väga häiritud ja midagi kriipis ta meeli. Ma usun, et Ferrari oli selleks hetkeks juba võtnud mitu korda temaga ühendust ja Monza GP ajal oli otsus tema jaoks põhimõtteliselt tehtud.

Horner paljastas Inglise meediale ja Bildile, et Vettel ei olnud rahul ka pidevate reeglitemuudatusega, eriti enne 2014. aastat. Vettel kritiseeris nii uusi mootoreid, mootorite kõla kui vormeli üldist tunnetust. Alles siis kui talle tehti lõplikult selgeks F1 juhtide poolt, et muudatusi ümber ei tehta, hakkas ta uue olukorraga leppima ja jälle intensiivselt tööd tegema.

2 KOMMENTAARI

g
G 29. detsember 2014, 20:36
Eks nii Horneri kui ka Vetteli jutus ole tõde. Nii kiire kaaslane kui "peeretav kurgikäru" panevad kiirusehullu kukalt kraapima!
m
Mjahh 29. detsember 2014, 20:24
Alles siis, kui talle tehti selgeks,et muutusi tema tahtmiste järgi ei tehta, siis puges ferrusse, loodab siit võtta lõdvalt kah 4 esikohta?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee