Spordivaria

Andres Oper: mulle kui ründajale pole värava ilu kunagi oluline olnud 

Kristjan Roos kristjan.roos@linnaleht.ee, 30. detsember 2014 10:38
Andres Operi löödud iluväravast läks Eesti koondis Lilleküla staadioni avamängus kohtumises Hollandiga 1:0 juhtima. Foto: JAREK JÕEPERA
Aasta teisel päeval selgub, kes on löönud 20 viimase aasta ilusaima Eesti koondise värava.

Just nii kaua on Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi koondise eest löödud aasta ilusaimat väravat valinud. Et aastapäeva rõhutada, otsustaski klubi sedapuhku välja selgitada 20 aasta ilusaima värava.

Aga kui oleks Operi valida, millist väravat ta eelistaks? Oper ütleb ausalt, et paljud väravad on tal meelest läinud. Rohkem meelde on jäänud kaks koondises löödud väravat: talle Hõbepalli toonud 2001. aastal löödud värav kohtumises Hollandiga ja Konstantin Vassiljevi 2011. aastal löödud värav Põhja-Iirimaa mängus. Tõenäoliselt ongi need kaks väravat viimase 20 aasta ilusaima värava valimisel favoriidid. Väga head võimalused on ka Vassiljevi mullusel teisel Hollandi võrku löödud väraval ja Tarmo Kingi 2010. aastast pärit väravat Serbiale.

Enda löödud väravatest rääkides ütleb Oper, et ei ole neid kunagi ilu alusel reastanud. „Hollandis lõin paar väga ilusat väravat ja ka Küprosel löödud „ulmevärav” – kuigi see polnud vist ilus – oma endise klubi vastu tuleb meelde,” ütleb Eesti kõigi aegade parim ründaja päris mitut ilusat väravat meenutades.

------------------------------

Vassiljevil enim Hõbepalle

Konstantin Vassiljev on Eesti jalgpalluritest võitnud Hõbepalle enim, nimelt neli korda: aastal 2009 Armeeniale, 2011 Põhja-Iirimaale, 2012 Poolale ja 2013 löödud teine värav Hollandile. Martin Reimil ja Indrek Zelinskil on ette näidata kolm Hõbepalli. Kaks Hõbepalli on riiulil Andres Operil.

Samal teemal

03.00.2015
Ilu maksab eduta vähe