Kaia Kanepi Foto: AFP/Scanpix
7. jaanuar 2015, 10:30

Kaia Kanepi nägi vaeva, ent jõudis Brisbane'is veerandfinaali (4)

Kaia Kanepi alistas Brisbane'i turniiri teises ringis maailma 91. reketi Madison Brengle'i 6:3, 7:6 (7:3) ning kohtub veerandfinaalis kas Jarmila Gajdosova (WTA 70.) või teist asetust omava Ana Ivanoviciga (WTA 7.).
10:28

Sellega on Kanepi mängu ka 6:3, 7:6 (7:3) võitnud, ent tõele au andes oleks ta pidanud tööpäeva 20 minutit kiiremini lõpetama. Ärme aga liialt muretse, sest lõpp hea, kõik hea! Nüüd jääme ootama Kanepi veerandfinaalivastase selgumist.

Meeldivat tööpäeva kõigile kaasaelajatele!

10:26

7:3 Kanepi salakaval löök üllatab vastast ja Brengle lööb palli võrku.

10:25

6:3 esimesel võitu võtta ei õnnestu, aga eestlanna servib.

10:24

6:2 Ameeriklanna eksib taas. Neli matšpalli Kanepil.

10:23

5:2 Brengle'i teise servi vastuvõtt võrku.

10:23

4:2 lammutab Kanepi kahe löögiga vastase kaitse lahti.

10:22
Viljar Voog

3:2, Kaia jooksutab vasast ja saab hakata servima eduseisust.

10:22

2:2 Brengle virutab võrgust palli maha.

10:21

2:1 taas leiab Brengle Kanepi stopp-pallile vastuseks löögi ristnurka.

10:20

2:0, Brengle riskib ja lööb auti.

10:19

1:0

10:19

Tahaksin öelda, et praeguse mängu võitja on kindlasti Kaia Kanepi, ent taas raiskab ta oma servil ära 30:0 eduseisu ning Brengle saab kasutada ka setpalli. Õnneks Kaia siiski ei murdu ning me näeme kiiret lõppmängu. 6:6

10:17

Selle mängu võitja kohtub Jarmila Gajdosova (WTA 70.) ja Ana Ivanovici (WTA 7.) matši võitjaga. Austraaliat esindav, ent USAs elav slovakk ja serblanna kohtuvad täna peaväljaku viimases matšis.

10:13

Ja niipea kui ma seda öelda jõudsin teeb Kanepi 15:0 eduseisust kolm lihtviga järjest ja Brengle läheb taas juhtima. 5:6

10:10

Ja Kaia lubab endale geimide vahepeal ka väikese muige.

10:10

Ja nüüd on initsiatiiv tagasi meie tennisisti käes! 5:5

10:07

Hakkab looma! Kanepi teeb ühe seti jooksul nii suurepäraseid kui ka kummastavaid lööke, ent seekord jäävad peale esimesed. Brengle lubab eestlannale matši teise murdepalli ning Kanepi ei eksi taas. 4:5

10:04

Kus häda kõige suurem... ? Aeg uute pallide jaoks ning nende kiirem põrge annab Kanepi jõulistele löökidele veel vunki juurde. Ometi näeb ta põrguvaeva, et Brengle'i vastupanu murda. 15:40 kaotusseisust jõuab ameeriklanna veel kaks korda viigiseisuni, ent lõpuks hoiab Kaia siiski servi. 3:5

09:58

Brengle ulatab Kanepile õlekõrre ja lubab eestlanna 40:40 viigiseisuni, ent Kanepi vastab taas lihtsa eksimusega võrku ning jänki on juba kolme geimiga ees. Tundub, et Kanepi keskendumisele ei tulnud kasuks, et 2:3 seisul tuli pooltevahetuspaus, mis andis talle võimaluse oma olukorra ülemõtlemiseks. 2:5

09:53

Ai-ai, Kaia! Kanepi saab rahus võrgu ees valida, kuhu ta palli täiest jõust virutab ja otsustab seda teha otse keskele ja Brengle'ile sülle, kus ameeriklannal pole probleemi tõrjumisega. Sinna otsa veel kaks lihtviga ning eestlanne kaotab oma servigeimi nulliga! 2:4