Kaia Kanepi nägi vaeva, ent jõudis Brisbane'is veerandfinaali (4)

Õhtuleht.ee, 7. jaanuar 2015, 10:30
Kaia Kanepi  AFP/Scanpix
Kaia Kanepi alistas Brisbane'i turniiri teises ringis maailma 91. reketi Madison Brengle'i 6:3, 7:6 (7:3) ning kohtub veerandfinaalis kas Jarmila Gajdosova (WTA 70.) või teist asetust omava Ana Ivanoviciga (WTA 7.).

10:28

Sellega on Kanepi mängu ka 6:3, 7:6 (7:3) võitnud, ent tõele au andes oleks ta pidanud tööpäeva 20 minutit kiiremini lõpetama. Ärme aga liialt muretse, sest lõpp hea, kõik hea! Nüüd jääme ootama Kanepi veerandfinaalivastase selgumist.

Meeldivat tööpäeva kõigile kaasaelajatele!

10:26

7:3 Kanepi salakaval löök üllatab vastast ja Brengle lööb palli võrku.

10:25

6:3 esimesel võitu võtta ei õnnestu, aga eestlanna servib.

10:24

6:2 Ameeriklanna eksib taas. Neli matšpalli Kanepil.

10:23

5:2 Brengle'i teise servi vastuvõtt võrku.

10:23

4:2 lammutab Kanepi kahe löögiga vastase kaitse lahti.

10:22
Viljar Voog

3:2, Kaia jooksutab vasast ja saab hakata servima eduseisust.

10:22

2:2 Brengle virutab võrgust palli maha.

10:21

2:1 taas leiab Brengle Kanepi stopp-pallile vastuseks löögi ristnurka.

10:20

2:0, Brengle riskib ja lööb auti.

10:19

1:0

10:19

Tahaksin öelda, et praeguse mängu võitja on kindlasti Kaia Kanepi, ent taas raiskab ta oma servil ära 30:0 eduseisu ning Brengle saab kasutada ka setpalli. Õnneks Kaia siiski ei murdu ning me näeme kiiret lõppmängu. 6:6

10:17

Selle mängu võitja kohtub Jarmila Gajdosova (WTA 70.) ja Ana Ivanovici (WTA 7.) matši võitjaga. Austraaliat esindav, ent USAs elav slovakk ja serblanna kohtuvad täna peaväljaku viimases matšis.

10:13

Ja niipea kui ma seda öelda jõudsin teeb Kanepi 15:0 eduseisust kolm lihtviga järjest ja Brengle läheb taas juhtima. 5:6

10:10

Ja Kaia lubab endale geimide vahepeal ka väikese muige.

10:10

Ja nüüd on initsiatiiv tagasi meie tennisisti käes! 5:5

10:07

Hakkab looma! Kanepi teeb ühe seti jooksul nii suurepäraseid kui ka kummastavaid lööke, ent seekord jäävad peale esimesed. Brengle lubab eestlannale matši teise murdepalli ning Kanepi ei eksi taas. 4:5

10:04

Kus häda kõige suurem... ? Aeg uute pallide jaoks ning nende kiirem põrge annab Kanepi jõulistele löökidele veel vunki juurde. Ometi näeb ta põrguvaeva, et Brengle'i vastupanu murda. 15:40 kaotusseisust jõuab ameeriklanna veel kaks korda viigiseisuni, ent lõpuks hoiab Kaia siiski servi. 3:5

09:58

Brengle ulatab Kanepile õlekõrre ja lubab eestlanna 40:40 viigiseisuni, ent Kanepi vastab taas lihtsa eksimusega võrku ning jänki on juba kolme geimiga ees. Tundub, et Kanepi keskendumisele ei tulnud kasuks, et 2:3 seisul tuli pooltevahetuspaus, mis andis talle võimaluse oma olukorra ülemõtlemiseks. 2:5

09:53

Ai-ai, Kaia! Kanepi saab rahus võrgu ees valida, kuhu ta palli täiest jõust virutab ja otsustab seda teha otse keskele ja Brengle'ile sülle, kus ameeriklannal pole probleemi tõrjumisega. Sinna otsa veel kaks lihtviga ning eestlanne kaotab oma servigeimi nulliga! 2:4

09:50

Ja täpselt samas kohas kus esimeses setis saab Kaia ka teises võimaluse hammustada. Lihtsad tugevad löögid ajavad vastase väljaku nurka ning siis leiab Kanepi tühja nurga kuhu pall saata - nii läheb ta 30:0 juhtima.

Aga siis eksib ta ise ja ka Brengle hoiab hambad ristis oma servi. Loodetavasti ei hakka Kaia seda võimalust taga igatsema. 2:3

09:46

Ja ei mingit võimalust ja Brengle'ile. 2:2

09:41

Ei teki Kaial ka seekord murdevõimalust. 1:2

09:39

Aga ameeriklanna pole teps mitte halb mängija - ega klassita maailma esisajasse jõuakski. Kanepi lõikab kavala palli vasaku küljejoone kõrvale, ent Brengle vastab hiilgava löögiga ristnurka, mis viib ta Kanepi servil 30:15 ette. Meie tennisist rohkem siiski ei väärata. 1:1

09:36

Brengle alustab teist setti taas kindla võiduga, ent Kanepi vajab lihtsalt ühte murdevõimalust nagu ta leidis avasetis. 0:1

09:32

Aga Kanepit tuleb kiita: ta mõistab, et vastas ei ole ülitugev tennisist ja teeb täpselt nii palju kui vaja, et energiat säästes võita. Eestlanna vastab omakorda puhta servigeimiga ning võidab esimese seti 28 minutiga 6:3

09:30

Brengle on selles setis selg vastu seina ja ta teeb Kanepiga oma servil sotid kahe minutiga välkkiirelt ja kuivalt selgeks. 5:3

09:28

Kanepi esimene topeltviga ei tähenda midagi olulist, sest ta lammutab taas oma serviga ja Brengle'i riskantsed vastulöögid lendavad auti. 5:2

09:25

Mäng läheb seni oodatud rada: Brengle peab kõiki palle ründama, sest kui ta mõne lihtsalt üle lööb, saab Kanepi võimaluse oma jõudu näidata. Eestlanna jääb vastase servil 15:40 maha, ent võidab järgmised neli pallivahetust ja murrab esimest korda ses mängus. 4:2

09:20

Oma servil Kaia ei väärata. Seekord saab Brengle küll 15 silma pähe, ent meie piiga võidab kindlalt. 3:2

09:18

Brengle näitab oma servil aga küpsust ja võidab taas kindlalt. Kanepi võitis küll oma esimese servigeimi võrku tulles, aga seni on ta sügavuti liikudes olnud pigem ebakindel. 2:2

09:15

Kanepi vastab kuiva võiduga oma servil. Ehk sai eestlanna nüüd mootori käima, sest maailma 91. numbri vastu tuleb ühel oma lemmikturniiril võtta võit. 2:1

09:13

24-aastane ameeriklanna seab jalule viigi. 1:1

09:09

Kaia alustab kohe võimsate servidega ja läheb 40:0 juhtima, ent lööb siis järgmised neli palli auti ning Brengle saab kasutada murdepalli, siis ka teise, ent lõpp hea kõik hea ning Kanepi hoiab servi. 1:0

09:04

Läks lahti!

09:01
Li Na

Veerandfinaali!!!

09:01

Naised on kenasti väljakul ning teevad sooja. Mitte et väga jahe oleks - Austraalias on praegu sooja mõnusad 28 kraadi. Kanepi kannab taas rohelist mänguvormi nii et praegu loo juures olev pilt on igati asjakohane.

08:49

Ja läbi ta ongi! Suarez-Navarro lõpetab matši esimesel matšpallil 5:7, 6:3, 6:4. Järgmisena on Brisbane'i teisel väljakul platsile oodata Kaia Kanepit ja Madison Brengle'it!

08:07

Teises setis saab asi veidi kiiremini selgeks, ent seekord võidab Carloz-Navarro 6:3 ehk mäng on viigis 1:1. Seega võite rahulikult võtta ekstrasuure tassi hommikukohvi, Kanepi mänguni on aega vähemalt tund (tõenäoliselt).

07:20

Ei taha ka need naised oma mängu kiiresti lõpetada. Avaset kestab peaaegu tunni enne kui see 7:5 Baroni kukrusse langeb.

Saite ikka naljast aru? Austraalia turniir. Kukkur. Kängurud! Oh jah ...

Et ootamist talutavamaks teha, siis paneme siia ühe pildi Maria Šarapovast koaalaga:

06:29

Tere hommikust tennisesõpradele! Kui eile õhtul Brisbane'i tenniseturniiri mängukava vaadates võis loota, et Kaia Kanepi tuleb täna väljakule umbes poole seitsme paiku Eesti aja järgi, siis praegu pole eestlannast kippu ega kõppu. Süüdlaseks on maailma 23 reket Aleksandr Dolgopolov, kes ei suutnud kahe seti peale realiseerida kokku kuut matšpalli ning vandus päeva esimeses mängus 6:1, 6:7, 6:7 alla Martin Klizanile.

Meeste pikk madin tähendab aga, et turniiri teisel väljakul on alles alanud Mirjana Lucic-Baroni ja Carla Suarez Navarro kohtumine ning Kanepi ja Brengle tulevad väljakule pärast seda matši.

Nii et veidi kannatust. Hoiame teid settide kaupa kursis, kuidas eelneva mänguga läheb ja siis juba meie tennisepiiga esituste juurde.