Kaia Kanepi - Ana Ivanovic 6:4, 4:6, 3:6Foto: AP/Scanpix
8. jaanuar 2015, 13:19

Eesti esinumber Kaia Kanepi kaotas Brisbane'i tenniseturniiri veerandfinaalis maailma seitsmendale reketile Ana Ivanovicile 6:4, 4:6, 3:6. Mängu otsustavad hetked leidsid aset juba Kanepi võidetud avasetis, kui eestlanna ei suutnud realiseerida 5:0 eduseisu ning andis initsiatiivi vastasele.
13:21

13:17

Kahjuks on sellega Kanepi jaoks matšid Brisbane'is ka lõppenud. Järgmisena tuleb Eesti esireket Austraalias väljakule pühapäeval algaval Hobarti turniiril.

Tänud kaasa elamast!

13:14

Seega on poolfinaalpaar Ana Ivanovic ja maailma 34. reket Varvara Leptšenko.

"Ma lõin tegelikult juba mängu esimesest punktist kõiki palle ilusti tagasi, aga ma eksisin lihtsates olukordades. Ma olen väga rahul, et suutsin teist setti hoida isegi kui ta (Kanepi - toim) mind vastu murdis ja läksin samamoodi ka kolmandasse setti," ütles Ivanovic pärast mängu.

13:07

Teist enam mitte. 6:4, 4:6, 3:6 kaotab Kanepi selle mängu ja just nimelt kaotab, sest kui poleks eestlanna poolt olnud suurt ärakukkumist avasetis, poleks Ivanovicil olnud võimalustki.

13:05

Esimese Kaia päästab.

13:05

Äss. Kolm matšpalli!

13:04

Esimene pall Kaialt auti. Teine võimas serv, mis ei anna meie piigale võimalustki.

13:03

Kanepi hoiab servi kindlalt, lausa nulliga. 3:5 Nüüd me näeme, kuidas mängib Kaia selg vastu seina.

13:01

Kaia, väljaku piirid on selleks et nendest kinni pidada! 2:5 ja Ivanovic on geimi kaugusel võidust ja kohast poolfinaalis.

12:58

Ja otsa saab Ivanovic ka ühe murdepalli, ent Kaia päästab olukorra ja lootus on veel olemas. 2:4

12:56

Kaia lammutab oma servidega ja Ivanovicil puudub selle vastu rohi - 40:0. Ja siis pudistab ta selle kõik uuesti maha - 40:40.

12:52

Nulliga! 1:4

12:51

Ahastus tuleb vaikselt peale, kui 30:0 eduseisult eksib Kaia kaks korda eestkäelöökidel ja annab Ivanovicile võimaluse. Otsustava seti esimene murd kuulub serblannale. 1:3

12:47

Kui anda välja selle kohtumise parema ja kehvema mängija tiitel, siis peaks Kanepi võitma mõlemad. Kohati on ta täiesti oivaline, vahepeal võtavad ta lihtsad eksimused peast haarama. Ivanovic pakkus seda geimi Kaiale hõbekandikul ja eestlanna pani kaks tähtsat lööki viie sentimeetri jagu auti. 1:2

12:44

Meeldiv vaheldus: Kanepi hoiab servi ja seda sealjuures suurema närvikuluta. 1:1

12:41

Ja Ivanovic võidab otsustava seti avageimi nulliga. 0:1

12:38

Kümnes topeltviga neist esimesel! 4:6 ja settides seis 1:1. Kanepi suutis selles setis vaid ühe(!) korra oma servigeimi hoida.