Tänavuse Tour de Ski võitis Martin Johnsrud Sundby (vasakul) Petter Northugi ees. Foto: Alessandro Trovati
Talisport
11. jaanuar 2015, 13:42

Tour de Ski võitis taas Sundby, Tammjärv jäi viimaseks (7)

Täna lõppeva murdmaasuusatamise Tour de Ski võitis meestest, nagu mullugi, norralane Martin Johnsrud Sundby.

Viimasele etapile, mis päädis ränkraske tõusuga, startis Sundby kaasmaalasest Petter Northugist ligi 4 sekundit hiljem. Tõusu alguses pani Sundby järgmise käigu sisse, millele Northug vastata ei suutnud. Finišis edestas Sundby teda 34,5 sekundiga.

Kolmandana lõpetas 4. kohalt startinud venelane Jevgeni Belov (+51,1), kes lükkas poodiumilt välja rootslase Calle Halfvarssoni (+1.04,2).

Ainsa Eesti suusatajana vapralt lõpuni rühkinud Karel Tammjärv alustas viimaselt kohalt ja sinna ta jäigi. Seega temale 46. koht, kaotusega 19.34,0.