Üllar Kerde eelmisel kuul Tallinna Ülikooli naiskonda juhendamas.Foto: LAURA OKS
Ville Arike 12. jaanuar 2015 13:26
Moskva Dinamo korvpalliklubi andis oma kodulehel teada Üllar Kerde nimetamisest klubi treenerite staabi juhiks.

Samas lisatakse, et peatreenerina jätkab Mihhail Solovjov. Õhtuleht võttis kõne Kerdele, uurimaks, milline tema roll Dinamos täpselt on. "Pole oluline, kuidas klubi kellegi ametit nimetab. Meeste võistkonnaga hakkan tegema peatreeneri tööd, see on ka mu lepingus kirjas, aga minu jälgimise alla jäävad ka ülejäänud viis duubli- ja noortevõistkonda," selgitas endine Eesti koondise peatreener.

"Olen siin nädal aega tööd teinud, viinud end asjadega kurssi. Minu siiatuleku esimene tingimus oli, et kõik senised treenerid jäävad alles. Teen nende kõigiga koostööd. ülesanded on ära jaotatud. Minu põhiülesanne on ikkagi meestevõistkonna ülesannete täitmine, see august välja tuua."

Dinamo lõpetas Superliiga esimese ringi 8 võidu ja 7 kaotusega, kuid teine koht asub ainult kolme võidu kaugusel. Kui Kerdelt küsida, kas tema ette on seatud ka konkreetne eesmärk, kõlas vastus: "Venemaal on kõigil ainult üks eesmärk: võita. Klubi tahab Superliiga ära võita, et pääseda sportliku printsiibi põhjal järgmiseks hooajaks VTB liigasse. Selle nimel teeme tööd."

Kerde ei hüpanud vette tundmatus kohas, teatavasti töötas ta eelmisel hooajal sama klubi noortesüsteemi käivitajana. Ta tunneb peale treenerite (üks neist on kümmekonna aasta eest Eestis mänginud Igor Kurašov) ka mängijaid ning Moskvast kutset saades oli selge üks - meeskond vajab kogenud mängujuhti. Nõnda kutsuski Kerde kaasa Sten-Timmu Soku, kes naasis korra Eestisse, saab pikaajalise viisa ning siirdub ülehomme uuesti Venemaale.

"Sel hooajal on klubis olnud kaks ameeriklast, mõlemad on saadetud minema. Koosseis on suhteliselt hea, aga see tuleb mängima panna. Just mängujuhi positsioonil oli kogemusest puudus," selgitas Kerde. Timmu on juba Venemaa alaliidus registreeritud ja ta hakkab mängima numbri 55 all. Eestlaste Kerde ja Soku - kes on nüüd meeskonna ainsad võõrleegionärid - esimene etteaste tuleb laupäeval kodus Revda meeskonna vastu.

Kerde sõnul ei võetud Timmut meeskonda ainult tema või klubi ekspertide gruppi kuuluva Heino Endeni soovituse põhjal. Mängija oskustega käis Eestis tutvumas Dinamo aupresident Jevgeni Gomelski.

Eluolu üle Kerde ei kurda. Klubi on talle ja Sokule eraldanud samal korrusel olevad korterid, autojuht viib ja toob neid Krõlatskoje spordikompleksi. "Näiteks täna sõitsin bussiga, aega kulus 15-20 minutit. Juht vabandas, et masin läheb hooldusesse ja ta jõuab veidi hiljem, vastasin talle, et võin vabalt ka bussiga sõita."

Kerde soovis täpsustada ka ühe Eesti meedias kõlanud valeväite, justkui loobunuks Dinamo Balti liigast rahaliste raskuste tõttu. "Põhjus oli ainult mängugraafikus. Meil on 17. ja 20. jaanuaril Superliiga mängud, seejärel 24-ndal Venemaa karikas. Ja sinna vahele pidanuks mahtuma kaks mängu Leedus. Neid mujale nihutada polnud võimalik ning et meie esmane siht on koduliiga, tuli teha valus loobumisotsus," rääkis juhendaja.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

G 13. jaanuar 2015 18:31
Sellist kogemust oleks tarvis suuremale jaole Eesti targutajatele ja mürgipritsijatele!!! Ainult see, et Sokk võeti.....??? Eks ta suurte vabanduste saatel varsti sealt minema hiilib! See on kindel! Pakun, et aasta ehk kannatab isegi ära kuid mitte rohkem!
lible 12. jaanuar 2015 23:27
Saab alampolkovniku auastme kah. :)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS