Võrkpall

HOOS: Tiisaarelt Soomes 30, Ennokilt 25 punkti 

Toimetas Kaspar Koort, 13. jaanuar 2015 22:40
Anu EnnokFoto: MATI HIIS
Soome võrkpalliliigas mängivad Eesti koondislased on leidnud võimsa hoo: nii põrutas Anu Ennok põrandale 25 ning Mart Tiisaar lausa 30 punkti!

Salo LP Viesti võitis naiste meistrivõistlustel möödunud nädalal kaks mängu ja jätkab 15 järjestikuse võiduga suveräänse liidrina. Anu Ennok kogus neljapäevases mängus suurima konkurendi Hämeenlinna PK vastu parimana 25 punkti ja näitas hiilgavat kasutegurit +19, vahendas Volley.ee

Samal teemal

Laupäeval alistati tulemusega 3:0 LP-Vampula Huittuneni naiskond. Tasavägist mängu jagus vaid avageimi, mis lõppes Salo naiskonna 27:25 võiduga. Järgnevad vaatused kuulusid favoriidile juba kindlalt 25:15 ja 25:16. Ennok tegi jällegi kaasa kogu mängu ja tõi 8 punkti (efektiivsus +2).

"HPK-ga oli hea mäng. Hämenlinna vastu vigastas nurgaründaja põlve ja tema hooaeg on läbi, seega mängisime laupäeval Vampula vastu teistsuguse koosseisuga - võtsime liberoga kahekesi servi vastu ja rünnak kannatas selle all," selgitas olukorda Ennok.

Meeste meistrivõistlustel tegi Mart Tiisaar pühapäevases mängus superesitluse (30 punkti ja efektiivsus +20), kui tema meeskond Kuopio LEKA Volley oli võõrsil 3:1 parem Liigasärkatist. Rünnakuid realiseerid eestlasest diagonaalründaja 53%-liselt, 2 punkti lisas blokiga ja koguni 4 pallinguässadest.

"Vastased hakkasid ikka vastu ka, just kolmanda ja neljanda geimi alguses oli pusimist," ütles Tiisaar, hinnates enda esitlust heaks: "Vorm on ikka tõusuteel. Viimasel ajal oleme kõvasti raskete pallide löömist õppinud, nendega sain täitsa kenasti hakkama." Meeskonna kohta avaldas Tiisaar arvamust, et paljus on veel edasi minna: "Treener on perfektsionist. Igal mängijal on mingi ümberõppimise projekt käsil. Aga nagu ikka, kui midagi ümber õpid, siis alguses raskem. Kevadeks loodame asjad paika saada."

 

Salo juhib naiste põhiturniiri 44 punktiga, teisel positsioonil paiknev Hämeenlinna on kogunud 31 silma. Meeste tabelis hoiab LEKA Volley 29 punktiga kuuendat kohta.

Samal teemal

10.01.2015
Anu Ennok esitustest Meistrite liigas: üks suur pettumus
01.11.2014
26 punkti põrutanud Tiisaar: tunne on selline, et võiks kõvasti paremini mängida
20.09.2014
Mart Tiisaar jätkab Soomes võimsalt