Peatreener Gintaras Krapikas (vasakul) nimetas Siim-Sander Vene viimase võidumängu X-faktoriks. Kas ta usaldab eestlast edaspidigi?Foto: zalgiris.lt
14. jaanuar 2015, 10:58

Siim-Sander Vene olukord - kas õige on X-faktor või isa kahtlused?

Eesti korvpallikoondislane Siim-Sander Vene sai üle pika aja esmaspäeval korralikumalt mänguaega ja aitas Kaunase Žalgirise Leedu liiga printsipiaalses kohtumises Vilniuse Lietuvos rytase vastu 91:77 võiduni.

Ent eile õhtul Tartu Rocki euromängul abikommentaatoriks olnud Siim-Sanderi isa Priit Vene kahtles, kas ühest mängust saab suuremaid järeldusi teha. "Teades treenerit, siis olukord ei muutu. Meeskonnasisesed jõujooned pole veel muutunud," rääkis papa Vene.

Esimese 29 minuti jooksul oli Siim-Sander saanud mänguaega neli minutit. Minut enne kolmanda veerandi lõppu vahetas seisul 65:61 Paulius Jankunase välja just eestlane, mitte tavapärane vahetusmees Darius Songaila. Ning Vene võttis kinni mängus 28 punkti visanud Rytase mängija Gediminas Orelikase, tõi ise 7 punkti, noppis 4 lauapalli ja aitas teha 26:10 spurdi - kaks minutit enne lõppu näitas tabloo 91:71 ja võitja saatus oli otsustatud.

Viimase veerandaja kõik punktid peale ühe tõi kolmik Vene - Arturas Milaknis - Edgaras Ulanovas. "On väga tähtis, et meie X-faktorid Vene ja Ulanovas tõid palju kasu ning aitasid võidu saamisele kõvasti kaasa," märkis mängujärgselt Žalgirise peatreener Gintaras Krapikas.

Karjääri jooksul 8 hooaega NBAs mänginud Songaila saab tuleval kuul 37-aastaseks ning on Leedu korvpalli selle sajandi kõvemaid nimesid. Veel mullu tegutses ta Lietuvos rytases väga kasulikult, kuid sel hooajal pole Žalgirises enam sarnast lennukust olnud. Näis, keda Krapikas edaspidi usaldab ja kas Vene suudab hooaja teisel poolel Songaila koha endale haarata.

Homme sõidab Žalgiris Ateenasse, kus kohtub reedel Euroliiga vahegrupiturniiri kolmandas voorus kohaliku Panathinaikosega. Esimese vastuse saame juba sellest mängust.