Vormel 1

Vormel 1 plaanib ajas 40 aastat tagasi minna 

Õhtuleht.ee, 15. jaanuar 2015 21:25
Kuigi Hembrey rääkis oma meenutustes 70ndatest, olid ka Ayrton Senna 1986. aasta Lotusel veel tagarehvid esimestest silmnähtavalt laiemad.Foto: (c) Sutton Images/Corbis
F1 ametlik rehvitootja Pirelli avaldas arvamust, et kuninglikule sarjale oleks hea, kui autode tagarehvid oleks taas tunduvalt laiemad kui esimesed ehk võistluste põnevamaks tegemisel tuleks vaadata minevikku.

"Me oleme sel teemal rääkinud Charliega (Whiting, võistluste tehniline direktor – toim) ja meie seisukoht on, et oleme valmis kõigeks, mida alal vaja," sõnas Pirelli mootorispordiosakonna juht Paul Hembrey ajakirjale Autosport.

Hetkel on vormelite tagumised rehvid esimestest 8 sentimeetrit laiemad (vastavalt 24,5 ja 32,5 cm). Hembrey arvates võiks vahe tulevikus olla pea 16 sentimeetrit. Kogukamad tagarehvid annaksid vormelitele parema pidamise, mis lubaks neil läbida kurve suurematel kiirustel.

Rehvitootja arvates oleksid nad uuenduseks valmis 2017. aasta hooajaks. Lool on ka konks – Pirelli leping sarjaga lõppeb 2016. aasta lõpus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee