Talisport

FOTOD: Otepäält teleülekande tootmisele kulub üle 700 töötunni 

Viljar Voog, Otepää, 16. jaanuar 2015 14:52
Otepää MK-etapi teleülekanneFoto: Aldo Luud
Otepääl mõõdavad parajasti sprindiringe Eesti noorsuusatajad – tegu on homse maailmakarikaetapi viimase peaprooviga, mida võtavad üles ka ETV kaamerad. Õhtuleht käis ülekandejaamas uudistamas, kuidas ülekannet tehakse.

"Et tegu on sprindidistantsiga, siis on kaameratega kaetud kogu rada," sõnas rahvusringhäälingu sporditoimetuse juhataja Rivo Saarna 1,5 kilomeetrise trassi kohta. Kokku on võistlusteks püsti pandud 15 telekaamerat, mille jaoks on veetud viis kilomeetreid kaableid. Ülekandejaam, vanamoodsa nimega telebuss, millest nüüdseks saanud telerekka, jõudis esimeste töömesilastega kohale juba teisipäeval ning tänasest on kohal kõik 50 inimest, kes panustavad ülekande õnnestumisse kokku üle 700 töötunni.

Homme hommikul algavast sprindisõidu kvalifikatsioonist jõuab telepilt vaid Eesti televaatajani, ent finaalsõidud lähevad laiali juba üle maailma. Ülekande režissöör on Ago Lõbu ja kommentaator Lembitu Kuuse, kes koos paari kaameraoperaatoriga on tööd teinud kõigil 13. Otepää MK-etapil.

Samal teemal

17.01.2015
Otepääl võidukad Northugi väike veli Tomas ja Ingvild Östberg. Ükski Eesti suusataja veerandfinaali ei pääsenud
17.01.2015
Anti Saarepuu aitab õemees Raido Ränkelit
16.01.2015
Are Mets: naised uisusuuska ei kasuta
16.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Are Mets selgitab, mis määretega homsel Otepää MK-etapil starti tullakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee