Talisport

Veerandfinaalist välja jäänud Peeter Kümmel: "Finišis olin 17. ja mõtlesin: "Okei!"" (5)

Viljar Voog, Otepää, 17. jaanuar 2015 12:20
Peeter KümmelFoto: Mari Luud
"Sprindisõit ilma kvalifitseerumata on nagu staadionilt korraks läbi jalutamine," võttis Otepää maailmakarikaetapi 33. kohaga lõpetanud Peeter Kümmel võistluse kokku.

"Enesetunne ja suusad olid head, aga täna see midagi ei maksnud. Ei oskagi öelda (mis valesti läks – toim). Viimasel nädalal pole suuri vigu teinud ja valmistusin väga hästi," võttis alles teist korda sel hooajal kvalifikatsioonis põrumine Kümmeli õlgu kehitama. "Valdavalt on sel aastal väga hea enesetunne ja kiirus olnud. Täna kodus läks halvasti."

Sprinteri sõnul ei olnud tal sõites kordagi tunnetki, et ei pruugi edasi jõuda: "Ma tundsin, et edenesin väga hea hooga ja vaheajad olid rajal ka okeid. Peaaegu püüdsin kinni Šveitsi tüübi, mida ei juhtu sprindis pea kunagi. Finišis olin 17. ja mõtlesin: "Okei!" Tavaliselt tuleb tagant veel kaks-kolm meest kiiremini. Miks täna nii palju neid tuli on mõtlemise koht. Midagi logises, aga raske mõelda mis."

Suusad need ei olnud. "Kui nad ei olnud ka päeva parimad, olid nad vähemalt head."

Favoriidikoorem ka mitte. "Ma saan survega väga hästi hakkama. Aga vahepeal juhtub, et seal kus ootusi ei ole, tuleb palju paremini välja."

Homme tuleb Kümmel starti ka teatesõidus, aga suuri ootusi ja lootusi ta ei sea: "Ma kvalifitseerusin kunagi sprindifinaali koos Anti Saarepuuga. Sellest on möödas vast seitse aastat. Finaalis sõita oleks väga suur üllatus. Võib-olla keegi distantsimeestest üllatab ja teeb hea sõidu."

Samal teemal

24.01.2015
Kümmeli ja Sellise laeks Rõbinski uisusprindis jäi veerandfinaal
18.01.2015
Kümmel: tegime üllatuse, olen väga rahul
18.01.2015
Ränkel ja Kümmel said Otepää sprinditeate finaalis kümnenda koha
17.01.2015
GALERII: MK-etapp tõi Otepää suusastaadioni tribüünid rahvast täis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee