Auto-Moto uudised

Ott Tänak Monte Carlo eel: Usun, et kui alustame rahulikult, oleme edukad (3)

Toimetas Merili Luuk, 17. jaanuar 2015, 20:01
Ott TänakFoto: ALDO LUUD
Ott Tänak alustab järgmisel nädalal Monte Carlos järjekordset autoralli MM-hooaega. M-spordi meeskonnas sõitev eestlane ootab keerulisi tingimusi ja loodab leida head sõidurühmi.

Tänak sõnas M-spordi kodulehe vahendusel, et ta peab leidma hea kiiruse riske võtmata. "Olen Monte Carlos osalenud kõigest ühel korra, kuid 2012. aastal ei olnud tingimused nii keerulised kui tänavu. Tingimused muutuvad seal koguaeg. Mõnes kohas on täielik lumekate, kuid seejärel on puhas asfalt, mõnel hetkel täielik pidamine, kuid järgmisel hetkel võib see üldse kaduda. Sellisel viisil on väga raske leida enesekindlust, et ei lähe kordagi üle piiri, kuid me oleme rallisõitjad ning see on meie töö," sõnas ta.

2012. aastal 8. koha saanud Tänak peab eriti keeruliseks hea sõidurütmi leidmist.  "Kõige keerulisem on leida tasakaal, kiiruse ja mugavuse vahel, ilma piiri ületamata," sõnas Tänak. "Monte-Carlos on see keerulisem kui kusagil mujal. Usun, et kui alustame rahulikult, oleme edukad."

Kuigi Tänak juhtis eelmisel aastal R5 autot, arvab ta, et testikatsed uuel masinal on hästi sujunud. "Eelmise aasta lõpus testisime ning tunne oli üsna hea. Kuigi ma juhtisin suure osa eelmisest aastat R5 autot, on mul Ford Fiesta RS WRC masinaga piisavalt kogemust ning polnud raske õiget rütmi leida."

Samal teemal

21. jaanuar 2015, 20:04
Ott Tänak Monte Carlo testikatsel esikümnesse ei mahtunud
20. jaanuar 2015, 14:05
Ott Tänak sai Tallinna linnalt suure summa
16. jaanuar 2015, 15:52
PÕNEV: teise võimaluse saanud Ott Tänak asub sotsiaalmeedias WRC siseelu tutvustama
9. jaanuar 2015, 18:44
Tiimiboss Ott Tänaku uuest hooajast: Sellest võib kujuneda tema viimane võimalus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee