Talisport

Ränkel ja Kümmel said Otepää sprinditeate finaalis kümnenda koha (20)

Õhtuleht.ee, 18. jaanuar 2015 14:11
Siim SellisFoto: ALDO LUUD
Eilne Otepää MK-etapi individuaalne klassikasprint eestlastele mäletatavasti suurt rõõmu ei pakkunud - täna läks aga märksa paremini, kui Raido Ränkel ja Peeter Kümmel pääsesid vabatehnikas sõidetud sprinditeate finaali, kus said kümenda koha.

14:11

"Võib küll rahul olla. Peeter ütles enne, et viimati olime finaalis 6 või 7 aastat tagasi," sõnas ETV stuudiole Raido Ränkel.

"Ka väga rahul. Finaalis kaks esimest ringi olid väga head, lõpus lootsin, et suudan 6.-7. koha pärast võidelda, kuid viimast käiku siiski siiski sisse enam panna ei olnud," rääkis Kümmel, lisades: "Ega ma ausalt öeldes ei eeldanud, et finaali pääseme, rada oli lihtsalt nii pehme."

13:53

"Sõber [Petuhhov] oli väga tugev. Otepääl mulle väga meeldib, ilm oli küll raske, lumesadu... Spasibo!" võttis sõidu kokku võidumees Ustjugov.

13:51

Raido Ränkel ja Peeter Kümmel peavad siiski leppima 10. kohaga (+38,5), kuid ka finaali pääsemine oli kindasti tubli tulemus.

13:48

Võidu võtab Venemaa I (Aleksei Petuhhov, Sergei Ustjugov), teise koha saab Norra I (Anders Gloeersen, Finn Haagen Krogh), ja kolmandaks tõuseb võimsa viimase vahetuse teinud Itaalia (Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino).

13:44

Kümmel pääseb viimases vahetuses rajale üheksandana, liidritest ehk Venemaa I maas 17 sekundit.

13:41

Ränkel pääseb oma viimasele vahetusele seitsmendana, liidritest maas 7,6 sekundit.

13:38

Kolmas vahetus, Kümmel pääseb rajale kaheksandana. Grupp endiselt koos.

13:34

Teine vahetus: grupp ikka koos, Kümmel annab vahetuse Ränkelile seitsmendana.

13:32

Esimese vahetuse järel grupp koos.

13:27

Meeste finaal on alanud!

13:25

Meeste finaalis on Raido Ränkeli ja Peeter Kümmeli vastasteks Venemaa I, Norra I, Šveitsi II, Poola, Kanada, Itaalia, Venemaa II, Norra II ja Soome I esindused.

13:19

Edasi tulevad Saksamaa I, Soome I, USA II, Venemaa I, Soome II, Rootsi II ja Sloveenia II naiskonnad.

13:17

Võidu võtab  Rootsi I (Ida Ingemarsdotter ja Stina Nilsson) Norra I (Maiken Caspersen Falla ja Ingvild Flugstad Östberg) ja Poola (Justyna Kowalczyk ja Sylvia Jaskowiec) ees. 

13:13

Viimasele vahetusel minnes on kolmekesi ees Poola, Norra I ja Rootsi I.

13:06

Teise vahetuse järel naiskonnad endiselt koos.

13:01

Naiste finaal on alanud!

12:50

Naiste finaalis osalevad Norra I, Poola, Rootsi I, Saksamaa I, Soome I, USA II, Rootsi II, Soome II; Venemaa I ja Sloveenia II võistkonnad

12:49
Viljar Voog, Otepää

Košmaarne tulemus: Priit Pullerits tuli harrastajate sõidus finišisse päeva 22. ajaga 32st. Kas meie legendaarne suusahunt läks määrdega alt?

12:48

Karel Tammjärv tunnistas ETV stuudios, et algselt ei soovinud ta täna üldse rajale minnagi, kuid samas nüüd enam otsust ei kahetse: "Üle mitme nädala oli tunne hea ja jaksasin koos teistega tööd teha," märkis Tammjärv.

12:37

Naiste finaal algab kell 13.00, meeste finaal kell 13.30. 

12:33

Eesti IV esindus (Alvar Johannes Alev ja Karel Tammjärv) jäi finaalist välja vaid 1,5 sekundiga, ankrumees Alev tunnistas ETV suusastuudios ausalt, et need poolteist sekundit jäid tema viimasesse vahetusse.

12:23

Otse finaali Norra I ja Poola, järgnevad Itaalia, Norra II, USA II, Saksmaa I, Soome II, Austrai I, Rootsi II, Saksamaa II, Šveitsi I ja Austria II. Kuid sõit on olnud aeglasem ning see tähendab seda, et Eesti I ehk Raido Ränkel (pildil) ja Peeter Kümmel on finaalis!

12:11

Pool võistlust läbi, esimene poolfinaal on endiselt selgelt kiirem olnud. Ränkelil ja Kümmelil on lootust!

12:05

Head uudised: teine sõit on alanud märksa aeglasemalt, kui esimene!

11:59

Teises poolfinaalis on koos Norra II, Itaalia, Norra I, USA II, Soome II, Šveits I, Saksmaa I, Rootsi II, Poola, Austria I, Saksamaa II ja Austria II. 

11:54

Otse finaali Venemaa I ja Šveitsi II meeskond. Edasi Kanada, Venemaa II, Soome I ning kuuendana Eesti I (Raido Ränkel ja Peeter Kümmel, +8,3). Eesti IV (Karel Tammjärv ja Alvar Johannes Alev) 7. (+19,3), Eesti II (Algo Kärp ja Aivar Rehemaa) 8. (+35,8) ja Eesti III (Marko Kilp ja Siim Sellis) 12. (+1.22,8).

11:52
Viljar Voog, Otepää

Mis juhtus rootlastega? Peeter Kümmel tuli lõpulaskumisele 8. kohal, ent konkurendid panid viimases kurvis põlve maha ja tänu sellele on eestlastel õhkõrn lootus ajaga finaali pääseda.

11:48

Viies ehk viimane vahetus. Venemaa I on teinud järgmistega väikse vahe sisse, kuid muud kohad on veel lahtused. Finaali saavad kaks paremat pluss kahe sõidu peale aegadega kuus meeskonda.

11:44

Neljas vahetus, grupp jälle koos. Eesti I meie parimana kuues.

11:42

Kolmandas vahetuses on hakanud väiksed vahed sisse tulemana. Eesti parim on hetkel esindusmeeskond, kes on 8., ülejäänud kolm võistkonda on 10., 11. ja 12. Kas viimasel kohal oleva III meeskonna "ankur" Siim Sellis teeb vahe tagasi?

11:38

Ikka seltskond koos, Rehemaa tõstis vahetusesk Eesti II teisel kohale. Tempot pole hetkel veel eriti kõrgeks aetud.

11:34

Esimese vahetuse järel on kõik meeskonnad veel koos, Eesti parimana on esindusvõistkond kolmas.

11:32

Meeste I poolfinaalile on start antud ning 12 meeskonna seas ongi kõik neli Eesti esindust. Lisaks ka Venemaa I, Rootsi I, USA I, Soome I, Šveits II, Venemaa II, Prantsusmaa ning Kanada meeskonnad.

11:20

Nüüd on järg meeste käes. Eestit on esindamas neli võistkonda: Raido Ränkel ja Peeter Kümmel, Algo Kärp ja Aivar Rehemaa, Marko Kilp ja Siim Sellis ning Karel Tammjärv ja Alvar Johannes Alev.

11:17

Teisest poolfinaalis pääsevad otse edasi Poola ja Saksamaa, järgnevad USA II, USA I, Sloveenia I, Venemaa II, kukkunud Norra II ja Itaalia.

10:58

"Tippspordis üleöö imesid ei juhtu, vähemalt mina pole seda näinud," andis Piret Pormeister ETV suusastuudios mõista, et paremat tulemust olekski olnud tänases võistluses raske loota. "Kuid eilne päev andis lootust, et MMi klassikasprindis võin saada 30 parema sekka," lisas ta.

10:50

Teises poolfinaalis tulevad rajale Sloveenia I, Saksamaa I, USA I, Norra II, Poola, Itaalia, Venemaa II ja USA II naiskonnad.

10:48

Norra I võidab, teisena pääseb otse finaali Rootsi naiskond. Edasi Soome I, Rootsi II, Soome II, Venemaa I, Sloveenia II, Saksamaa II. Eestlannad kaotavad finišis norralannadele 1.36,5 ja lõpetavad viimastena.

10:46

Viimasele vahetusele minnes kaotab Heidi Raju Norrale juba minuti ja kahe sekundiga.

10:43

Eelviimasele vahetusele minnes jääb Eesti Norrast maha juba 31,5 sekundiga.

10:40

Kolmanda vahetuse järel on selge, et kahjuks meie piigadel enam ilmselt kõrgemale tõusta ei õnnestu, liidrid jäävad juba 12,5 sekundi kaugusele.

10:39

Teises vahetuses on eestlannad langenud üheksandaks, liidrikohal püsiv Norra on 5,1 sekundi kaugusel. Otse pääsevad finaali vaid kaks paremat, ülejäänud kohad selguvad kahe poolfinaali peale aegade võrdluses.

10:34

1,2 km pikkune ring läbitakse kuuel korral, esimese ringi järel on eestlannad 8. kohal. Vahed hetkel suured ei ole.

10:31

Esimesele naiste poolfinaalile on start antud!

10:29

Eilne võistlus tõi tribüünid kenasti tahvast täis,

hetkel pilt kahjuks nii rõõmustav ei ole.

10:26

Meie piigade vastasteks on Norra I, kaks Soome ja kaks Rootsi naiskonda, Venemaa I, Sloveenia II ja Saksamaa II esindused.

10:21

Esmalt tulevad rajale naised, esimes poolfinaalis lähevad numbri all 9 rajale ka eestlannad Piret Pormeister ja Heidi Raju.

10:17

Eile läks meil küll nii - Otepääl võidukad Northugi väike veli Tomas ja Ingvild Östberg. Ükski Eesti suusataja veerandfinaali ei pääsenud - kuid säiltagem positiivne meel ja lootkem, et ehk täna antakse konkurentidele kõva lahing!

10:14

Tere hommikust, Õhtulehe ülekanne alustab!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee