Talisport

Roland Lessing on selle hooaja põhjal kodusel laskesuusatamise EMil üks tugevamaid startijaid (4)

Ats Kuldkepp, 19. jaanuar 2015 20:48
Roland Lessing Sotši olümpial. Foto: STANISLAV MOSHKOV
28. jaanuarist kuni 3. veebruarini Otepääl peetav laskesuusatamise EM tuleb tasemelt MK-etappide ja aste nõrgema IBU karikasarja vahepealne. Õigem oleks öelda nii: IBU sarja parimad on suures osas kohal, neile lisandub üks tõeline maailma tipp (olümpiavõitja Valja Semerenko) ja kümmekond MK-sarjas esimese 50 seas olevat sportlast.

Võistluste sekretäri Kristjan Oja hinnangul on meeste ja naiste tase registreerimislehe järgi üsna võrdne. "Tundub täitsa 50-50. Ehk meeste seas on nimekiri isegi sügavam," rääkis ta Õhtulehele.

Samal teemal

29aastane Semerenko tuli 2014. aasta Sotši olümpiamängudel teatesõidus olümpiavõitjaks, individuaaldistantsidel on tema auhinnakapis 2013. aasta MMi 15 km distantsi pronks. Sel hooajal on ta MK-sarjas hoidmas üldarvestuses koguni kolmandat kohta. 2010. aastal samuti Otepääl peetud MMil tuli ta esimeseks sprindidistantsil.

Peale tema saab naistest esile tuua poolatari Weronika Nowakowska-Ziemnaki (MK-sarjas 16. koht), prantslanne Marine Boillet' (21.), venelanna Jekaterina Šumilova (33.), tšehhitari Jitka Landova (35.) ja prantslanna Sophie Boilley (38.). Kõige kuulsamaks võib pidada aga sakslannat Miriam Gössnerit, kes on sellel hooajal eelistanud startida IBU sarjas.

Möödunud hooaeg jäi kahekordsel teatesõidu maailmameistril 2013. aasta kevadel rattaga kukkudes saadud trauma tõttu sisuliselt vahele ja muuhulgas Playboy veergudel poseerinud 24aastane Gössner langes selle tõttu Saksamaa A-koondisest välja.

Meeste seas edestavad nädala eest Oberhofis sprindis 7. koha saanud Roland Lessingut MK-sarja üldarvestuses Otepääl startijatest vaid bulgaarlased Krasimir Anev (13.) ja Vladimir Iliev (26.), lätlane Andrejs Rastorgujevs (24.), sakslane Benedikt Doll (33.) norralane Erlend Bjöntegaard (35.) ja ukrainlane Sergei Semenov (39.) . Lessing asub 69 punktiga 40. kohal.

Medaliheitluses löövad kindlasti kaasa ka Venemaa B-koondislased Aleksei Slepov ja Aleksei Volkov.

Peale täiskasvanute selgitavad kontinendi parimaid ka juuniorid. Oja sõnul on seal erinevalt täiskasvanutest kõik tugevamad kohal, seega ei tule Eesti noortele talentidele Rene Zahknale ja Tuuli Tomingale midagi lihtsalt kätte.

Samal teemal

29.00.2015
LASKESUUSATAMISE EM OTEPÄÄL | GALERII: Roland Lessing jõudis rasketes ilmaoludes esikümnesse!
22.00.2015
Eesti laskesuusatajad sprindis ei säranud
12.00.2015
Koondise treener: Bernatski juhtumiga pandi Rolandi närvid proovile, murdumine oli lähedal
10.00.2015
Roland Lessing sai Oberhofi MK-etapil seitsmenda koha!