Jalgpall

Nõmme Kalju naaseb Hiiule, aga jätkab ka Haabersti staadioni projektiga 

Ott Järvela, 21. jaanuar 2015 07:00
Nõmme Kalju ründajad Vladimir Voskoboinikov (vasakul) ja Tarmo Neemelo asuvad tänavu vastaseid hirmutama Hiiu staadionil. Foto: Laura Oks
2012. aasta Eesti jalgpallimeister Nõmme Kalju kinnitas eile, et algaval hooajal on nende koduväljakuks Hiiu staadion. Paralleelselt jätkatakse Haabersti staadioni projektiga tegelemist. Seda, kus asub Kalju kodu viie aasta pärast, praegu keegi öelda ei oska.

Kalju naaseb Hiiule kolme-aastase pausi järel. Klubi president Kuno Tehva põhjendas otsus nii: "Kalju uuem ajalugu sai alguse just Hiiu staadionil, kus olin ise toona veel IV liigas mängiva amatöörmeeskonna kapten. Natuke rohkem kui 10 aastat hiljem on Kaljust välja kasvanud suur jalgpalliklubi, kes otsustas nüüd oma koju naasta.

Samal teemal

Iga hetk siin Hiiul, kui ninna voogav männiõhk toob meelde mälestused, kaalub üles argumendid, mis räägivad siin mängimise vastu. Tean, et sisemiselt on mitmetele mängijatele kunstmuru problemaatiline, aga loodetavasti kompenseerime selle näiteks rohkema massaažiga. Kõik märgid viitasid, et on aeg tuua Kalju Hiiule tagasi ja oma kogukonnale lähemale. Meie fännid elasid ju kõige rohkem kaasa, et Hiiule naaseksime.

Tean, et Eestis ei ole veel ükski jalgpalliklubi kunstmuru peal meistriks tulnud. Nõmme Kalju on siin, et tõestada vastupidist. Kalju eesmärk on jätkuvalt suunatud kõige kõrgemale kohale. Me pole oma latti allapoole lasknud."

Keskkaitsja Alo Bärengrub märkis, et kui kunstmuru on kvaliteetne, pole sellel mängimine probleem. "Praegugi teeme ju kogu hooaja ettevalmistuse kunstmurul. Keeruline on vaheldumisi kunst- ja tavakattel mängimine, sest koormuse saavad erinevad lihased. Aga eks seegi kogemus ole olemas ja tuleb taastumisele põhjalikumat tähelepanu pöörata. Suurim pluss on kahtlemata atmosfäär. Mäletan 2011. aasta sügise mängu Floraga, kui ligi 3000 pealtvaataja ees 3:0 võitsime. See oli võimas jalgpallielamus!"

Hiiule naasmise otsuses oli suur sõna öelda ka detsembris peatreeneriks nimetatud Sergei Terehhovil, kes väärtustab kodutunnet kõrgelt. Koduväljakueelis pole Eesti (ja eriti Tallinna) klubijalgpallis küll kuigi levinud, aga Terehhov loodab selle Kaljule tekitada.

"Liitusin mängijana Kaljuga 2008. aastal ning mäletan väga hästi, kuidas kogu atmosfäär ja õhkkond on siin Hiiul alati meeskonda aidanud. Fännid, kelle jaoks meeskond mängib, on alati soovinud, et mängiksime siin. Hiiu kunstmuru kvaliteet on korralik ja ma ei näe suurt probleemi, miks me ei võiks siin terve aasta mängida," rääkis Terehhov.

Kalju kolib Hiiule ka esindusmeeskonna treeningprotsessi. Enne naturaalmurul peetavat võõrsil-mängu saab meeskond kokkuleppel jalgpalliliiduga teha kaks treeningut Kotka tänaval asuval TNTK muruväljakul. Hiiule naasmisega seoses tahab Kalju püstitada sinna ka lisatribüünid ning maha pole maetud mõtet areen Euroopa liiga esimese eelringi (eeldusel, et sinna jõutakse – toim) vääriliseks kõpitseda.

Nagu Tehva ütles, on Hiiule naasnud Kalju nüüd tagasi oma kodus. Aga samas on lahtine, kas see on Kalju kodu ka näiteks viie või kümne aasta pärast, sest Kalju töötab jätkuvalt ka Rannamõise tee algusse kavandatud Haabersti jalgpallikompleksi rajamisega. Praegu pole detailplaneering veel kinnitatud.

"Oleme otsinud võimalust staadioni rajamiseks Nõmmele, aga siin pole enam vabu maatükke. Haabersi asukoht on klubi seisukohalt hea, sest just Nõmme ja Haabersti on laste arvult meie suurimad piirkonnad. Kui Haabersti ükskord valmib, siis kuidas Kalju ennast selle ja Hiiu vahel jagama hakkab, ma öelda ei oska. Eks elu näitab," rääkis Tehva.

Nõmme Kalju hooaeg algab 7. märtsil, kui Hiiul võõrustatakse Tartu Tammekat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee