REPORTAAŽ | Kalev/Cramo kaotas Ühisliigas Himkile (2)

Ville Arike, 25. jaanuar 2015, 18:07
Peatreener Alar Varrak hoolealustega nõu pidamas.Foto: ARNO SAAR
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidas VTB Ühisliiga "hullus jaanuarikuus" järjekordse mängu Venemaa tippklubiga ning pidi tunnistama teisel kohal asuva BC Himki 94:70 paremust. Kalevil on nüüd 5 võitu ja 11 kaotust.

Pärast Rolands freimanise lahkumist Kaasani Unicsisse kuulus "suure äärena" Kalevi algkoosseisu taas Erik Keedus. Peale tema alustasid veel Scott Machado, Armands Škele, Gregor Arbet ja Frank Elegar. Alustati tasavägiselt, veerandaja keskel pääses Kalev Arbeti, Elegari ja Škele korvidest ette 12:8. Soomlane Petteri Koponen, kelle pärast oli Tallinna tulnud mõnigi fänn ja ajakirjanik, vastas kahe korviga ega lasknud kalevlasi eest. Vahetusest sekkus hästi Rain Veideman, kes aitas Kalevil perioodi lõpuni hoida head rütmi - 23:21, ehkki ta ise eksis lõpusekunditel kahel vabaviskel.

Teisel veerandil realiseerisid Kristjan Kitsing ja Mindaugas Kupšas kaaslaste poolt kätte mängitud söödud, kuid seisult 27:24 lasti külalistel visata kolme minutiga 14 punkti järjest. Pidurdamatu oli Paul Davis, kes kogus suureks vaheajaks 13 punkti. Puhkama mindi Himki eduseisul 52:37.

Teine poolaeg ei toonud paranemist, 25. minutil ületas vahe 20 punkti piiri. Klassivahe kujunes määravaks, ühtlaselt tugev soosik võttis oma. Kolmanda perioodi lõpuks näitas tabloo 54:73 ja lõpusireeni kõlades 70:94.

Kalevi parimad punktitoojad: Frank Elegar 14, 3 lp, Rain Veideman 12, Scott Machado 10, 3lp, Gregor Arbet 8, 3lp.
Himki parimad punktitoojad: Koponen 17, 5 söötu, Rice 15, 6 söötu, Davis 15, 4 lp, Popovic 11,