Auto-Moto uudised

VIDEOVÕRDLUS | Murakas: Tänaku eksimus oli halb fortuuna (4)

Viljar Voog, 27. jaanuar 2015 17:15
Kuvatõmmis videostFoto: YouTube
Et panna punkt vaidlustele, kas Ott Tänaku teelt väljasõit Monte Carlo ralli 10. kiiruskatsel oli juhus või piloodi eksimus, palus Õhtuleht kodumaisel rallilegendil Margus Murakal videolt võrrelda, kuidas läbisid otsustavat kurvi Tänak ja ta meeskonnakaaslane Elfyn Evans.

"On selgelt näha, et Tänak on kiirem," alustas Murakas. Eesti esipiloot väljus eelnevast paindest paremini ning videokordusi ja keskkoolimatemaatikat kasutades oli kahe Fordi sõitja tempovahe kurvile eelneval sirgel 5-10 km/h. Tänaku tippkiiruseks mõõtis GPS enne pidurdusmaad 144 km/h.

"Enne kurvi sisse keeramist on libe laik. Evans jääb sisekurvi ja sõidab seal lõpuni, aga Ott vajub millegi pärast sisekurvist välja. Kas need 5 km/h tunnis said saatuslikuks, on raske öelda, aga sellisel hetkel on ka 10 sentimeetrit trajektoori valimisel väga olulised. Fortuuna värk!" rääkis Murakas, et peamiselt oli kõik kinni siiski õnnes.

Samal teemal

06.02.2015
Ott Tänak sõitis Mehhiko ralli teise päeva avakatsel teelt välja! Tänaku ja kaardilugeja Raigo Mõlderiga kõik korras, auto endiselt kadunud!
06.01.2015
Ott Tänak ihkab Rootsi rallile: Ma ei jõua ära oodata, millal saan lõbutseda
03.01.2015
VIDEO: kihuta koos Ott Tänakuga läbi Monte Carlo ralli eelviimane kiiruskatse!
27.00.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Ott Tänak: eksimus Monte Carlos tähendab eelist Rootsis