21 punkti, neist 12 viimasel veerandajal, visanud Valmo Kriisa polnud Rocki kaotuses küll kuidagi süüdi.Foto: MARI LUUD
27. jaanuar 2015, 22:48

Tartu Rock sai Hollandis ülivalusa kaotuse (1)

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond pidas EuroChallenge'i vahegrupiturniiri 3. vooru mängu Den Boschis, kaotades kohalikule Shoetersile 77:78.

Võõrustajate võidukorvi viskas 2 sekundit enne lõppu Brandyn Curry, enne seda oli Augustas Peciukevicius eksinud seisul 77:76 mõlemal vabaviskel... Rock jätkab ühe võidu peal, alles oma teise mängu pidanud Den Bosch aga avas võiduarve.

Kõige rohkem kahju on vanameister Valmo Kriisast, kes viskas viimasel veerandajal 12 (!) punkti ja vedas omad kaotusseisust juhtima. Kokku jäi Kriisa arvele tartlaste resultatiivseimana 21 punkti, Gert Dorbek lisas 14 ja Tanel Kurbas 10 silma. Võõrustajaile tõi Curry 20 ja Reginald Johnson 17 silma.

Rock alustas kohtumist sealt, kus nädal tagasi Saraatovis pooleli jäädi, ehk peaaegu kõik visked tabasid. 7 esimesest kolmesest leidsid tee korvi 6 ja esimene veerandaeg võideti 28:15. Ent seisul 21:36 tegi Den Bosch 8:0 spurdi ja hakkas tasapisi mängu tagasi tulema. Poolaeg kuulus veel Rockile 48:40, mõlema meeskonna visketabavus oli seks ajaks 57%...

Teist poolaega alustas Tanel Kurbase kolmene, aga edasine oli hollandlaste pidu. Rock ei saanud enam kuidagi palli korvi ning veerandaja ülejäänud üheksa ja pool minutit kaotati 9:24... Viimaseks väikeseks vaheajaks oldi seega juba taga 60:64.

Seejärel saadi kaitse lõpuks pidama, aga rünnak tõrkus endiselt. Kriisa tabas kolmese, siis Sokk. Kriisa lisas kuuelt meetrilt kahese - 68:70. Seejärel meelitas Kriisa vastaselt kahel korral vea välja, realiseeris kõik neli vabaviset ning tõi 70:70 ja 72:72 viigid.

Tanel Soku hüppevise viis Rocki ette 74:73, kuid Arvin Slagter vastas kolmesega. Ent Kriisalgi oli sellele oma vastus - samuti kaugvise! - varuks (77:76). Jäi 40 sekundit, vastased kaotasid möödaviske järel palli ja kõik oli tartlaste enda kätes. Kuid Peciukeviuciuse käsi hakkas otsustaval hetkel värisema.