Austraalia lahtiste naiste üksikmängu finaalis kohtuvad Maria Šarapova ja Serena Williams.Foto: MAL FAIRCLOUGH
29. jaanuar 2015, 10:15

Tennise Austraalia lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmängu poolfinaalides võtsid mõlemad soosikud võidu ning finaalis kohtuvad kaks kõrgeima asetusega mängijat – Serena Williams ja Maria Šarapova.

Williams alistas poolfinaalis 7:6 (7:5), 6:2 teise ameeriklanna, 19aastase Madison Keysi. Võit tuli maailma esireketi jaoks korraliku pusimise järel – avasetis 0:3 kaotusseisu jäänud Williams realiseeris alles üheksanda matšpalli.

Venemaa tennisistide poolfinaalis oli tulemus selgem – maailma edetabeli teine number Maria Šarapova alistas 6:3, 6:3 kümnenda asetusega Jekaterina Makarova. Šarapova jaoks on tegemist 10. Suure Slämmi turniiri finaaliga.

Williams ja Šarapova on läbi aegade kohtunud 18 ametlikus matšis ning seis on 16:2 ameeriklanna kasuks. Viimati suutis Šarapova Williamsist jagu saada 2004. aastal.