Nižni Novgorodi mängijad Taylor Rochestie (vasakul) ja Dmitri Hvostov piiravad CSKA liidrit Miloš Teodosicit.Foto: AFP / Scanpix
29. jaanuar 2015, 23:55

Tallinna tulev Nižni Novgorod oli võitmas CSKAd!

Korvpalli Euroliigas peeti viis vahegrupiturniiri 5. vooru mängu ning kesksed kohtumised pakatasid pingest. Moskva CSKA alistas Nižni Novgorodi alles lisaajal, mulluste finalistide duellis alistas Tel Avivi Maccabi Madridi Reali.

CSKA juhtis kodus Nižni vastu pärast kolmandat veerandaega 69:62 ja veel viis minutit enne lõppu 11 punktiga, kuid normaalaeg lõppes 88:88. Lisaaja lõpus panid moskvalased oma paremuse maksma, ehkki lõpptulemus 103:95 ei kajasta täiendava viie minuti pinget - veel 50 sekundit enne lõppu näitas tabloo vaid 96:95 ja CSKA mees Miloš Teodosic viskas mööda, kuid ründelauapall kukkus armeelastele ja see otsustas asja.

Teodosic tõi 25 ja Andrei Vorontsevitš 22, kaotajaile Taylor Rochestie ja Trey Thompkins võrdselt 22 punkti. Juba pühapäeval näitab Nižni Novgorod oma kunsti Tallinnas, Ühisliiga mängus BC Kalev/Cramoga!

Samas, F-grupis sai tähtsa võidu Istanbuli Anadolu Efes, kes tulemusega 84:70 (Draper 14 - Hunter 12) kirjutas Pireuse Olympiacose tabelisse esimese nulli. Eelmises voorus oli Efes saanud mäletatavasti Nižni käest sugeda 90:109! Veel oli Vitoria Kutxa Laboral 102:83 üle Milano Emporio Armanist (Bertans 19 - Samuels 18).

F-grupi tabeliseis: CSKA 5 võitu (5 mängust), Olympiacos 4 (5), Efes 3 (5), Fenerbahce Ülker 2 (4), Nižni Novgorod ja Vitoria 2 (5), Milano 1 (5), Malaga 0 (4).

E-grupis peeti mulluse finaali kordusmäng ning Tel Avivi Maccabi surus Madridi Reali taas kord põlvili, seekord tulemusega 90:86 (Haynes, Schortsanitis 17 - Reyes 20). Nõnda jõudis Maccabi Realile turniiritabelis järele, koos jagatakse esikohta.

Teises tänases mängus oli Belgradi Crvena Zvezda 86:69 üle Berliini Albast (Marjanovic 17 - McLean 14).

E-grupi tabeliseis: Maccabi, Real 4 võitu (5 mängust), Barcelona, Panathinaikos, Galatasaray 2 (4), Alba 2 (5), Žalgiris 1 (4), Crvena Zvezda 1 (5). Siim-Sander Vene koduklubi Žalgiris kohtub reedel võõrsil Barcelonaga.